Kaisa Ling Thing ajaloolise bluusi CD väljaandmine ja esitlemineKasutaja  Kaisa Ling projekt kategoorias Muusika

Kaisa Ling Thing on Tartu bluusilaulja Kaisa Maria Lingu kirg, mis on lõpuks ometi kehastunud ansambliks, mille eesmärgiks on tutvustada 20ndate ja 30ndate aastate USA mustade bluusinaiste esitatud muusikat, nende saatusi ja saavutusi. Salvestatud on täispikk album, millel 10 valitud pala, millest kõige uuem aastast 1935, vanim aga aastast 1923. Plaadi peamine märgusõna on nutikas ümberütlev ja ropp huumor.

Kahe sõja vaheline aeg oli täis vastuolusid, naisteni jõudsid uued vabadused, kuid nad pidid kannatama ka kohutavat diskrimineerimist. Siinkohal tuligi appi huumor, mida mustad naised, kes olid üks ühiskonna kõige represseeritumaid kihte, esitasid ootamatult julgelt, lauldes avalikult seksist, vägivallast, rassismist, iseseisvusest, aga ka armastusest, mida nad igatsesid. Selleks, et plaadi skandaalne sisu ja ka praegu vägagi aktuaalne sõnum võimalikult selgelt esile tuleks, on Kaisa palunud appi laulusõnade kirjutaja ja suurepärase bluusimuusiku Aapo Ilvese, kes on laulude tekste tõlkinud ja eesti keelde adapteerinud. Lisaks plaadi nimiloole „Nii kole mees”, kus figureerib üks mees, kes „välja näeb kui roe” ja kelle „ilu asub allpool pead”, leidub sealt veel pärle nagu „ära roni mu orgu, mu mäed ei oota sind” ja „ta on su koer küll, aga rihm on minu”.

Foto autor Gabriela Liivamägi
 

Plaadil teevad kaasa mõned Eesti parimad tegevmuusikud – Peep Kallas trummidel, Argo Toomel kontrabassil, Rene Paul ja Erki-Andres Nuut klahvpillidel ning Jason Hunter trompetil. Bluusile kohaselt salvestati kõik lood stuudios koos mängides ning plaadilt võib terane kuulaja leida nii mõnegi võluva bluusitriki.

Plaat salvestati Vilho Meieri ​stuudios Tartus ning kokkumäng ja mastergi on juba valmis, nüüd tuleks see veel ka ära trükkida ning Eestimaa rahvale esitluskontsertidel tutvustada. Selleks olekski vaja hooandjate abi. Žanrile ja taustale kohaselt tuleks panna kokku esitluskontsertid-palaganid, mis toimuvad 22. novembril Tallinnas Von Krahli teatris, 27. novembril Tartus Athena keskuses ning 1. detsembril Saaremaal Orissaare kultuurimajas. Lavale jõuavad ka Burlesque Estonia tantsijad ning muud üllatused. Nende vaatemängude korraldamiseks ning logistikaks kulub kaks kolmandikku toetusest. Vodevillibluus on naljakas, haruldane ja Eesti kultuuri ootamatult hästi sobiv muusikažanr, mis toob nii tegijatele kui kuulajatele palju rõõmu (ja ka pisaraid!) ja mida Kaisa kõikidega, kes kuulata jaksavad, tahab jagada. Aita see unistus täide viia, palun!

Lisa vodevillibluusist: „Sex, drugs and blues” – Kaisa kirjutatud ülevaateartikkel Vikerkaares

Kaisa Ling Thing Facebookis

Auhinnad toimetame kätte võimalusel kontsertidel, kuid soovi korral lepime kokku muu viisi auhinna kättetoimetamiseks või saadame selle posti teel.

Foto autor Gabriela Liivamägi

Sarnased projektid

Muusikaline audioalbum. Olesja Balakireva loeb luuletusi Athoselt.

 • 26%kogutud
 • 925€toetatud
 • 18 päeva veel

Elleri tütarlastekoori album "Las ma olen"

 • 6%kogutud
 • 240€toetatud
 • 35 päeva veel

EHALE debüütalbumi "EHALE" väljaandmine

 • 42%kogutud
 • 1246€toetatud
 • 26 päeva veel

Anna Lea Haamer stuudioalbumi "Public Transportation" avaldamine

 • 64%kogutud
 • 1915€toetatud
 • 2 päeva veel