Kali Briisi The Moon Ghost AlbumKasutaja  Droid projekt kategoorias Muusika

Mängi videot

Kali Briis, kodaniku nimega Alan Olonen, on multižanriline Eesti indie-popelectro artist ja produtsent, kes alustas oma tegevust aastal 2004 ning andis oma esimese EP "Breakfast" välja aastal 2009. "Breakfast EP"-le järgnes terve rodu singleid ja muid EP-sid nagu "Pinocchio minisingle", "5151 Maxisingle", "Das Bing EP", "ilgeulme EP", "Headshot EP" ja aastal 2011 ilmus tema esimene täispikk album "Homewrecker". Kali Briis on oma koha ka leidnud erinevatel kogumikel nagu "Külmkõlad: 9 pühendust Arvo Pärdile", "Kila Kola: Various shades of Estonian electronica" ja "Eesti Pops 2".

Kali Briis on siiani Eesti muusika areenil tähelepanu püüdnud eelkõige oma unikaalse vokaalitämbri ja loomingulise helipildiga, mis on saavutatud läbi erinevate muusika žanrite omavahelise sulatamise (rnb,indie,neosoul,hiphop,electronica,electro,synth-pop jne). Briis on ühtlasi ka multi-instrumentalist, kes oma lugudes kõik instrumendid alati ise "sisse" mängib ja võimalikult vähe erinevaid arvutiprogramme kasutab.

Peale aastast vaikust on Kali Briis lõpuks valmis saanud uue täispika albumi, mille välja andmise protsessi sooviks ta esmakordselt kaasata ka kõik oma kuulajad. Kuna tänapäeva infotehnoloogia areng võimaldab igalühel oma muusikat internetis levitada, pole info-katelainuke, mis üle ääre ajab, vaid ka artistid on alustanud raku kiirusel pooldumist ning hakanud oma loomingugut nagu Top-Shopi toodet peale suruma - kes Facebook-i seinadel, kes autoparklates. Kali Briis sellises tegevuses mõtet ei näe ning pooldab pigem seda, kui inimestele jäetakse võimalus ise muusika üles leida ja selle originaalsuses veenduda. Sellest lähtuvalt on Mr. Briis teinud otsuse, et seekord ilmub tema plaat ainult juhul, kui inimesed seda tõesti tahavad, sellest huvituvad ning sinna oma panuse annavad. Nõnda tekib neil võimalus osaleda plaadi väljaandmise protsessis ja tunda, et see ilmub välja tänu neile ja nende jaoks.

Siiani on Kali Briis isiklikest finantsidest rahastanud albumi promo-video valmistamise, tellinud stuudio mästeri ja maksnud kinni plaadi kujunduse, mis teeb kokku ligikaudu 800 Eurot. Selleks, et plaat füüsilise kuju saaks võtta, on juurde vaja täiendavad 1000 Eurot, millest 700 Eurot on vinüüli pressimine Inglismaa ettevõttes Breed Media ja 300 Eurot ainulaadsete vinüülitaskute valmistamine Eesti ettevõttes K-Print. Juhul kui toetusi peaks tulema rohkem kui 1000 Eurot, läheb üljäänud raha täiendavate plaatide tegemiseks. See ongi see koht, kus kuulajad saavad otsustada, kas soovivad "The Moon Ghost Album"-it füüsilisel kujul näha või mitte, panustades või mitte panustades selle plaadi ilmumisse.

Plaat ise sarnaneb helipildilt pisut Kali Briisi eelmise albumiga "Homewrecker", kuid on kohati progressiivsem, teravam ja küpsem. Põhjus miks Kali Briis soovib seda plaati just vinüülina välja anda on lihtne - Vinüül on igavene ning loob oma naturaalse kõla ja iseloomuga ainulaadse vastukaalu selle albumi elektroonilisele ja masinlikule sisule. Samuti on vinüülil parem kvaliteet ja suurem kogumisväärtus, kui CD plaadil, mis tihtipeale auto pardalaekasse või istme alla vedelema jääb.
Seega, otsus on teie...

Kali Briisi eelnevaid plaate saab kuulata järgnevatelt linkidelt:

http://umblu.com/digu008.html
http://umblu.com/digu009.html
http://umblu.com/digu011.html
http://umblu.com/lucd22.html
http://onesensemusic.bandcamp.com/album/breakfast-ep-headshot-ep-osm006ep

Kali Briisi muusika videosid saab vaadata järgnevatelt linkidelt:

http://vimeo.com/22596499
http://www.youtube.com/watch?v=EXb93k2CTN4

Sarnased projektid

Tidi debüütalbumi "Hommikpäevõhtuöö" väljaandmine

  • 64%kogutud
  • 1915€toetatud
  • 8 päeva veel

AveNue - 25!

  • 63%kogutud
  • 885€toetatud
  • 20 päeva veel

POSÕ uue albumi "Lugusid maalt ja merelt" avaldamine

  • 33%kogutud
  • 815€toetatud
  • 27 päeva veel