"Kallid ja Pai" TantsuKunstistuudio loomineKasutaja  Kalli Pikas projekt kategoorias Kodanikualgatus

Armas Hooandja

Olen Kalli Pikas, Lõuna-Eestis tegutsev ja Setomaal Räpina lähedal elav vabakutseline tantsu- ja maalikunstnik, koreograaf, tantsuõpetaja, armastav naine oma mehele ja kahe tütre ema. Suure osa oma elust olengi tegelenud just tantsimise ja maalimisega ning oman mõlemas valdkonnas kõrgkoolidiplomit. Olen enda jaoks need alad oma loomingus sidunud ja sellest on sündinud kaheksa värvinimetust kandvat tantsulavastust.

Eelmise aasta novembris esitati mulle unes küsimus: "Miks te oma aastate jooksul kogutud teadmisi ei realiseeri?" Kui unenäod tavaliselt ärgates kustuvad, siis see lause oli sõnasõnalt meeles ja jäi kummitama. Mõistsin, et on aeg julgemalt oma kogemusi teistega jagama hakata. Minus tekkis kindel soov luua oma stuudio, kus saab korraga tegeleda kahe kunstivaldkonnaga - tantsimise ja maalimisega. Tahan pakkuda tunde nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, sidudes omavahel tantsimise ja maalimise eesmärgiga julgustada vaba eneseväljendust ja  loomingut. "Kallid ja Pai" TantsuKunstistuudio saaks olema avatud lisaks kohalikule kogukonnale ka kaugemalt tulijatele, residentuuride ja töötubade ning laagrite korraldamiseks, et tutvustada Kagu-Eestit ja elavdada siinset kultuurimaastikku.

Idee, hakata juhendama lapsi tantsu ja kunsti ühendavas tunnis, tekkimise taga on tegelikult veel kaks maailmakodanikku - tütred - kuueaastane Anna-Kalli ja kolmeaastane Õnne-Pai. Nad on minuga üsast peale tantsutundides ja esinemistel kaasas olnud ning ateljees kaasa maalinud. Koos tegutsedes saadud ideed on kaustikusse üles kirjutatud ja ootavad teiste lastega vastastikku õpetlikku jagamist. Ma soovin, et minu lastele mõeldud tundides meile sündides kaasa antud tingimusteta armastus iseenda ja ka teiste vastu jääks püsima teismelise eani ja sealt edasi.
 


 


 


 


 

Värvinimetusi kandvatest tantsulavastustest saadud kogemused on jällegi heaks pagasiks, mida kasutada täiskasvanuid juhendades. Eriti neid, kellel on puudu julgusest ennast loovalt kehaga väljendada või oma inspiratsiooni piltidele jäädvustada. Ma soovin, et täiskasvanud vabaneksid piirangutest, mille oleme ise loonud või mis on meile ühiskonna poolt peale surutud ning avastaksid endas taas need piirideta loojad nagu me sündides oleme.

Stuudioks vajalikud ruumid vabanesid eelmistest rentnikest kohe, kui minus tekkis tahe ja selgines kindel visioon. Aitäh. Kuid kõike ei jaksa siiski oma jõududega ellu viia ja seega pöördumegi teie poole, armsad Hooandjad. Vajame toetust tantsupõranda ehituseks ja katmiseks selliselt, et pind oleks turvaline lõbusate hüpete sooritamiseks ja soe põrandal rullimiseks, lõdvestumiseks või mediteerimiseks. Samuti peab ta olema veekindel ja kergesti pestav maha tilkunud värvist aga ka vastupidav näiteks flamenkokingadega sooritatud jalalöökidele. Teine suurem väljaminek on muidugi peeglid, mis on tantsuõppes väga vajalikud otsese õpetamise meetodit kasutades, kuid pakuvad samas lastele loovtantsutundides avastamisrõõmu oma peegeldusega koos liikudes või autoportreed luues. Peeglitele lisame kardinad või rulood nende katmiseks tundides, kus neid vaja ei lähe või need hoopistükkis segavad.  

Plaanis on stuudio valmis saada juba septembriks, et koos kooliaastaga alustada. Kui selleks ajaks ei õnnestu, siis käesoleva aastanumbri sees ruumid loovuseks avada oleks imeline.

Ma usun, et mõttel ja sõnadel on sama suur jõud, kui meie tegudel. Ja suurim kingitus, mida mina isiklikult tänutäheks teile teha saan, olenemata toetuse suurusest, on teie nimede jäädvustamine stuudio laemaalingusse, et teid iga kord ruumi sisenedes heade mõtetega tänada. Loe kindlasti ka meie teiste käega katsutavate armastavate kingituste kohta, leidmaks endale sobivaim, et meiega selles ühises loomises osaleda.

Oleme südamest tänulikud.

Palju armastust kõigile
Kalli(d ja Pai)
 

KINGITUSED
 


Pink
 

Mänguasja mandalad

  • 101 hooandjat
  • 2952€kogutud 2750€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 29.Aug.2020

Sarnased projektid

Käru Muuseumi laiendamine

  • 56%kogutud
  • 6145€toetatud
  • 30 päeva veel

Buddha kuju soetamiseks annetuste kogumine

  • 1%kogutud
  • 50€toetatud
  • 45 päeva veel