Kassikohvik ViljandisKasutaja  Anastasia projekt kategoorias Kodanikualgatus

Tere!

Mina olen Anastasia ja pöördun Teie poole, et saada hoogu oma unistuse elluviimiseks. Unistuseks, mida saan teie kõigiga jagada!

Natuke minust:

Ma olen alati arvanud, et inimene peaks tegelema sellega, mida ta tõeliselt naudib ja mis pakub talle rõõmu, sest ainult siis see tuleb südamest. Mitu aastat tagasi hakkasin mõtlema, mis on see, mida mina teha tahaksin. Siis ma küsisin endalt: mida mulle meeldib teha? Mis pakub mulle rõõmu? Ma ei pidanud kaua mõtlema ja esimene asi mis pähe tuli oli “loomad”. Nii ma sain teada, et see tegevus peab olema loomadega seotud. Ma teadsin, et kunagi see ideaalne idee jõuab minuni ja nii juhtuski.

Ma olen varem kuulnud kassikohvikutest ja näinud neid televiisorist ja ühel päeval mõtlesin, et miks ma ei võiks sellist kohvikut ise teha. Ja sealt see alguse sai, iga päev mõtlesin kuidas see võiks välja näha, mida ma tegema pean, mida mul selle jaoks vaja läheb jne, mõttes jooksis juba toimiva kassikohviku film ja ainuüksi see tegi mind juba rõõmsaks. Nüüd ei jõua ma enam selle idee teoks saamist ära oodata. 


 

Kassikohvikul on palju positiivseid eesmärke. Esiteks, kõige tähtsam on see, et me teeks koostööd Viljandi varjupaigaga ja aitaks nende kiisudel päris oma kodu leida. Me pakuks hoiukodu mitmele nurrumootorile ja kõigil kohviku külastajatel oleks võimalus nendega lähemalt tutvuda ja loodetavasti mingi eriline side luua.


 

Teiseks, see oleks ju tõeline stressi maandamise koht. Kujuta ette, sul on olnud kiire ja stressirohke päev ja siis sa lubad selle tunnikese endale. Tuled kohvikusse, istud mugavale diivanile/toolile, teenindaja toob sulle meelepärase tee või kohvi, äkki tellid ühe maitsva koogikese ka juurde ja lihtsalt oled. Võib-olla on sul kaasas ka mõni hea raamat, mille lugemiseks sul pole kunagi aega. Varsti tulevad karvased nunnupallid uudistama, vähemalt üks neist kindlasti tahab saada hellitust ja neid pikki paisi, mida ta on kaua igatsenud. Ta hüppab sulle sülle ja sinu õrna pai peale hakkab nurruma, kas see ei oleks siis parim stressi maandamine? Sa teeksid selle kiisu päeva palju paremaks ja tema aitaks sul vabaneda liigsest pingest. 

 
 

Ja kolmandaks, kui sul mingil põhjusel ei ole kassi kodus ja millegi pärast ei saa ka seda lubada, siis sul on võimalus külastada neid karvaseid ja pehmeid tegelasi kas või igapäev. Sa võid neid paitada ja hellitada, mängida või lihtsalt mõnusat aega nendega veeta.

Kohviku jaoks ruum on juba olemas, see asub Viljandi kesklinnas Tartu tänaval. Samas ruumis on ka meie värskelt avatud lemmikloomatarvete pood (kohvik oleks poest eraldatud), kus saab osta midagi meelepärast või vajaliku oma lemmikule või miks mitte ka midagi maitsvat või põnevat mõne kohviku elanikule.

 
 

Kohvik aitab kodu otsivatel kassidel paremini sotsialiseeruda ning suurendab loomade pidamisega kaasnevat vastutustunnet ühiskonnas.

Selleks, et saaksite uudistega kursis olla ja jälgida kuidas projektil läheb, tegime uue lehe Facebook`is - Kassikohvik VIljandis

Kallis Hooandja, toeta kassikohviku avamist kui sa armastad loomi ja tahad neid aidata või kui sa tahad armsas Viljandi linnas näha midagi uut, põnevat ja teistsugust. Iga toetaja on meile suureks abiks.

Sarnased projektid

Käru Muuseumi laiendamine

  • 50%kogutud
  • 5533€toetatud
  • 32 päeva veel

Buddha kuju soetamiseks annetuste kogumine

  • 1%kogutud
  • 50€toetatud
  • 47 päeva veel