KIRA – Eestimaised ja jätkusuutlikud jalatsid ja riidedKasutaja  KIRA SHOES projekt kategoorias Keskkond

KIRA on Eestimaine ettevõte, mis kannab sind jälgi jätmata ajatutes riietes ja militaartugevusega jalanõudes läbi erinevate aastaaegade ja olude.

Kuigi KIRA alustas alles 2019, on soe vastuvõtt ületanud kõik ootused. Juba esimesel tegutsemisaastal sai KIRA Keskkonnaministeeriumilt ringmajanduse edendaja tunnustuse. 2020. aastal võitsime Balti mere heaks peetud liftikõne võistlusel esikoha. 2021. nimetati KIRA-t Tallinna Ettevõtlusauhindade Ökouuenduse nomindendiks.

Positiivne tagasiside on motiveerinud meid vaatama ka välisturgude suunas, kuid enne seda on veel vaja ettevalmistustööd teha, et meid brändina teha tugevamaks ja paremaks.

Meie saapad, ketsid ja dressid toetavad jätkusuutlikku eluviisi. Disainime oma tooted mugavaks, vastupidavaks ning lihtsalt kombineeritavaks sinu olemasoleva garderoobiga, et sa ei tüdineks neist ka aastaid hiljem. Seejuures teeme kõike seda nii keskkonnasõbralikult kui vähegi võimalik. Kõik KIRA tooted on toodetud kohalikult ja õiglase tasu eest, andes vanadele materjalidele uue elu ning tehes keskkonnasõbraliku moe kandjale lihtsaks.


 


 

Selle aasta augustis avaldatud valitsustevahelise kliimamuutuste paneeli uuring on inimkonnale andnud punase hoiatuse: kliimamuutus on inimtekkeline ning temperatuurid jätkavad tõusmist. Seni haruldaseks peetud kuumalained, ujutused ja metsatulekahjud muutuvad üha tavapärasemaks.

Kliimamuutuse pidurdamiseks tuleb vähendada kasvuhoonegaaside teket. Moetööstusel on siin kriitiline roll mängida. Tarbimise vähendamise ning teise ringi riiete kõrval tuleb pakkuda ka maksimaalselt keskkonnasõbralikke alternatiive, mida KIRA just teebki.
 


 


 

KIRA eesmärk on viia oma keskkonnamõju miinimumini ning sina saad sellel teekonnal aktiivne panustaja olla.

Soovime oma toodete ökoloogilise jalajälje ära mõõta kasutades BCOME keskkonna auditit. Selleks, et sul oleks suurepärane ülevaade ja arusaam enda KIRA jalatsi ja rõiva eseme loost.

BCOME audit aitab hinnata ja näidata, kui jätkusuutlikud KIRA tooted ikkagi on – et "jätkusuutlik" ei ole KIRA puhul tühipaljas sõnakõlks ega turundusnipp. Auditis on kirjas näiteks see, kust tuli tooraine, millises tehases üks või teine komponent valmis, palju kilomeetreid on läbinud erinevad detailid jne. Iga meie toode saab unikaalse QR-koodi, mille kaudu pääseb klient ligi toote raportile.

Meie jaoks on ülioluline ka, et audit aitab meil näha võimalusi, mida KIRA saab veel enda juures parandada. Selle toel saame oma tegevustele konkreetsed arvulised näitajad ning olla veelgi läbipaistvamad ja keskkonnasõbralikumad.

Rohkem infot BCOME platvormi kohta SIIN.  

BCOME auditi tegemiseks vajame 4000€ ning siinkohal kutsume sind osalema Eesti oma ettevõtte keskkonnasõbralikkuse eduloos ning toetama jätkusuutlikult ja kohalikult valmistatut.

Anna meile hoogu, et saaksime KIRA jätkusuutlikkust tõestada ja veelgi areneda!

Kingituste postikulu kanname Eesti piires ise.

Lisainfo KIRA kohta leiad SIIT. 
 


 

 • 70 hooandjat
 • 6982€kogutud 4000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 28.Nov.2021

Sarnased projektid

Puuskulptuur ”Naksitrallid” Päite loomapargi jaoks

 • 11%kogutud
 • 150€toetatud
 • 22 päeva veel

Vaimse tervise pusad

 • 12%kogutud
 • 575€toetatud
 • 50 päeva veel

Rosè Beauty Eesti looduskosmeetika toodete ametlik vormistamine

 • 0%kogutud
 • 0€toetatud
 • 17 päeva veel

Brändi FEELS SO FRIDAY esimeste toodete turuletoomine

 • 15%kogutud
 • 275€toetatud
 • 6 päeva veel