Kolme Põrsakese teaduskastKasutaja  Omari Loid projekt kategoorias Mäng

Kolme Põrsakese eesmärgiks on tekitada lastes huvi teaduse vastu. Kõigist ei pea tulema teadlased, kuid me tahame, et nad tunneksid huvi maailma vastu, kuidas see toimib ning huvituksid loodusest ja selle hoidmisest. Teaduskatsetega muudame keemia- ja füüsikaseadused kergesti mõistetavaks nii suurtele kui ka väikestele. Eelkõige on aga laste juures tähtis, et nad saaksid ka ise proovida ning katsetada, mil moel üks või teine asi siin maailmas toimib.

Seetõttu ongi meie suurim tegevusvaldkond 5-10 - aastastele lastele suunatud teadusringid. Kolme Põrsakese ringijuhendaja eeskujul rändavad lapsed põnevas loodusteaduse maailmas. Neli aastat tagasi alustasime vaid paari lasteaiaga, kuid nüüd on meil neid juba tervelt 90 üle kogu Eesti, kus iganädalaselt toimuvad põrsakeste teadusringid. Oleme sageli vanematelt kuulnud, et lapsed proovivad teadusringides tehtud katseid veel mitu päeva koduski järele teha. Laste soovist teha ka väljaspool lasteaeda erinevaid katseid tärkaski meil idee arendada välja oma teaduskast, mille abil lapsed tunnevad end tõelise väikese teadlasena ka kodus vanemate seltsis olles.
 


 

Kolme Põrsakese teaduskast koosneb erinevatest vahenditest, mille abil saab teha lahedaid teaduskatseid või meisterdada huvitavaid teadusvidinaid. Missugusel viisil on võimalik ehitada paberist helikopterit või kuidas on võimalik tekitada kommidest vikerkaart - just neile ja paljudele teistele küsimustele leiavad lapsed teaduskasti abil vastuse. Lisaks katseteks vajaminevatele vahenditele on juures “Minu väike teadusvihik” täpsustavate juhendite ja joonistega ning väikese teadlase kittel ja prillid, et ohutus oleks ka kodus tagatud.

Meil on olemas idee ja prototüüp kastist, kuid tegelik teostus on veel kaugel. Siin loodamegi teie peale, head hooandjad, et toetaksite meid teaduskasti arendamisel. Hooandjate antud toetust kasutatakse kasti jaoks õigete teaduskatsete leidmiseks. Teaduskatseid on maailmas tuhandeid, kuid nende õigete leidmine vajab visat tööd ning palju aega. Katseid ilma vahenditeta on ka nadi teha, seega kasutatakse toetust lisaks veel erinevate vahendite ning materjalide proovimiseks. Lõpuks vajab teaduskast ka seda õiget kasti, kuhu kõik see äge kraam sisse mahutada.

Oleme kindlad, et üheskoos suudame tekitada lastes huvi teaduse vastu ning seeläbi suurendada neis uudishimu avastada järjest vingemaid ja põnevamaid asju, mis ehk meid tulevikus edasi viivad.

Meie tegemistega saab tutvuda põrsakeste kodulehel: kolmporsakest.ee ja Facebooki lehel: https://www.facebook.com/3kolmporsakest

Sarnased projektid

Mängudekogumiku "Minu imeline tüdrukuteõhtu" väljaandmine

  • 81%kogutud
  • 1626€toetatud
  • 3 päeva veel