Kolme Põrsakese (teadus)mängKasutaja  Kolm Põrsakest projekt kategoorias Mäng

MEIST

Põrsakeste tegevuses leidub tihtipeale nii mõndagi muinasjutulikku – podisevad nõiajoogid, maagiline toss ja isegi tuldpurskavad draakonid. Põrsakesed tegelevad aga muinasjuttudest ja maagiast millegi veelgi põnevamaga – teadusega! Oleme 2013. aasta parimast õpilasfirmast välja kasvanud noorte ettevõtte, mille eesmärgiks on teaduse populariseerimine.

Kolme Põrsakese eesmärk on inspireerida uudishimu, katsetamisjulgust, teaduspõhisust ja ambitsioonikust. Soovime elada maailmas, kus teadmised on väärtus ning hinnatakse neid, kes on teadlikud. Praegu me päris seal veel ei ole, mistõttu tulebki näha vaeva ning teha rasket tööd, et sinna jõuaksime. Selleks aga ei ole vaja avastada raketiteadust või uppuda kvantfüüsikasse, vaid nakatada teaduspisikuga! Just seda põrsakesed suure entusiasmiga teevadki – muudame maailma nakatades teaduspisikuga.

Kolme Põrsakese missiooniks on motiveerida lapsi ja noori teadust avastama, uudishimulik olema ja kriitiliselt mõtlema, inspireerides seeläbi järgmist põlvkonda maailma muutma. Ettevõttena on Kolme Põrsakese eesmärk püsida noorusliku ja ägedana. Me oleme töökad ja pühendunud – ükski eesmärk ei jää saavutamata, kui nende nimel järjepidevalt pingutada.

Kolm Põrsakest tegutseb igapäevaselt selle nimel, et teadust populariseerida ja tuua avastamisrõõm kõigile koju kätte. Nüüd on põrsakesed välja tulemas viisiga, kuidas võtta teadus kaasa kodunt kooli, matkale, puhkusele või kuhu iganes väikeste ja suurte avastajate jalad neid viivad.
 

MÄNGUST

Põrsakeste lauamäng on eriti põnev, kuna see koosneb kolmest erinevast osast.

Kõige käepärasem ja lihtsam variant on põnev ja teadmisterohke kaardimäng, mida on võimalik kaasa haarata igale poole. Kaardimängu peamiseks eesmärgiks on koguda küsimuste, tegevuste ja üllatuste kaudu suurim võimalik skoor, et võita mäng läbides viimane jõukatsumus võitjate ringis.

Küsimused sisaldavad teadmisi teadusest, igapäevaelust ja üldistest faktidest. Tegevuskaartidest võib leida erinevaid füüsilisi ja vaimseid tegevusi. Erikaartides ootavad mängijaid ootamatud üllatused kulinaariast kuni filmimaailmani.

Kui kaardimäng on juba natukene liiga lihtne või soovid oma teadmisi veelgi rohkem proovile panna, saad soetada kaardimängule juurde aluse, mis koos kaardimänguga seob end terviklikuks lauamänguks.

Eesmärgiks on koguda endale vajalikud teadmised ning vahendid, et mängu lõpus korraldada kõige ägedam teadusteatri show.
 


 


 

Mängu alguses tuleb jagada kõik kaardid vastavalt teemadele ning leppida kokku kes mängijatest on poemüüja. Mäng algab kodust, kust alustav mängija võib valida vabalt läbitava teekonna. Igal sammul peab mängija sooritama vastava ülesande kas tegevus- või küsimuste kaartide seast. Ülesande edukalt sooritanud mängija saab kaardi endale ja kogub need eraldi hunnikusse. Ülesande mitte sooritamise korral läheb kaart lihtsalt tagasi kaardipakki. Mängu jooksul on vaja läbi käia kõik alusel olevad viis jaama, kus on oma kindlad erikaardid. Jaamadel esitatakse spetsiifilisi küsimusi jaama temaatika kohta.

Eriti põnev ja pinget pakkuv on viimane versioon ehk lauamäng osavamatele. Selles versioon ei ole mängu lõpus tehtav teadusteatri etendus ainult ettekujutusena, vaid tuleb päriselt katseid teha! Kui mängijatel on olemas eelmine lauamäng, saab ta sinna juurde soetada erinevaid teadusteatrite pakette.

Kolme Põrsakese lauamängu eeliseks on see, et sa saad valida endale just täpselt sellise versiooni, mis on sulle parajalt jõukohane ja huvipakkuv. Võid alustada kaardimängust ja soetada juurde järjest rohkem vidinaid või soetad kogu mängu koheselt ja mängid seda sellises versioonis, mis sulle kõige rohkem meeldib. Aegajalt toovad põrsad juurde ka lisapakette, seda siis nii uute küsimuste kui ka uute teadusshow pakettide näol. Igav ei tohiks olla kellelgi ja mängust saavad osa võtta kõik pere pisimatest kuni vanemateni välja. Lihtsalt vali endale meeldiv versioon ja asu katsetama!

Toetust soovime koguda nii mängu lõplikuks välja arendamiseks kui ka selle laiali saatmiseks erinevatele haridusasutustele ja noortekeskustele Eestis. Tänaseks oleme kaardimängu prototüübi rohkem kui 200 küsimuse ja tegevusega valmis saanud ning sellega natukene mänginud. Saime aru, et see on ikka väga äge mäng!

Minimaalne toetussumma mängu väljaarendamiseks on 4500€. Sellega saame luua mängu sisu, mehhaanika ning illustratsioonid. Samuti on see piisav, et saata kokku kaardimängu 150-le erinevatele asutusele.

  • Kui saame toetuseks kokku 6500€, siis saadame kokku 400 mängu erinevatele asutusele.
  • Kui saame toetuseks kokku 9500€, siis saadame kokku 700 mängu erinevatele asutusele.
  • Kui saame toetuseks kokku 14 000€, siis saadame kokku 1200 mängu erinevatele asutusele.

Sarnased projektid

Kajakasaare mäng

  • 99%kogutud
  • 4973€toetatud
  • 22 päeva veel