KonnatiikKasutaja  Raigo Parts projekt kategoorias Keskkond

Kümmekond aastat tagasi sai Põlendiku talu maadele rajatud madalapõhjaline tiik, et lastel oleks talveti oma uisuplats . Üllatusena kujunes see kevadeti konnade seas populaarseks kudemispaigaks.
 


 

Küllap seepärast, et lähiümbruses suuremaid seisva veega veekogusid pole. Nii on see tänaseni välja, kevadeti on korralik konnakontsert garanteeritud. Paraku on kümne aastaga tiik võsa ja rohtu täis kasvanud. Kasuks pole tulnud ka viimaste aastate kuivad kevaded, mistõttu on tiik mai lõpuks ära kuivanud ja tuhanded koetud konnakullesed hukka saanud.

Et olukorda parandada, sai sel suvel ette võetud tiigipõhja puhastamine. Kopplaadur kooris tiigi põhja puhtaks. Töödele kulus ca 400€. Kuna suvi on olnud vihmata ja tiigipõhi on praegu kuiv ja kõva saaks ette võtta tiigi süvendamise, mis tagaks vee olemasolu ka kuival perioodil. Siinkohal oleks vajalik heade loodusest hoolivate inimeste abi, kuna enda rahalised ressursid on selleks suveks ammendunud.

Tööde teostamiseks oleks lisaks vaja ca 500€, et tuua kohale lintekskavaator, mis töö ära teeks.

Lisades projekti ükskõik kui väikese summa, oled andnud tuhandetele konnabeebidele võimaluse suureks konnaks kasvada, oled millimeetri võrra vähendanud oma ökoloogilist jalajälge ning andnud oma panuse Eestimaa elustiku liigirikkuse säilimisele.

Erilist tänu avaldab meie pere vaieldamatu lemmik Buffo Buffo.