kontsert-tantsulavastus Dresscode: SmokingKasutaja  Maarja Tõnisson projekt kategoorias Teater

Mängi videot

2012 aasta kevadel, kui Ann veel värske EMTA muusika tudeng oli ja Maarja Berliinist tantsuõpingutelt tuli, said nad kokku, et põnevaid ideid vahetada. Mõtted klappis ning vormus nende esimene koostöös valmiv kontsert-tantsulavastus dresscode: Smoking. See on interdistsiplinaarne etendus, mis hõlmab nii tantsu, muusikat kui ka visuaalkunste. Lavastus käsitleb suitsu kui sümboli eritahke, mis läbi assotsieeruvate meeleseisundite ning emotsionaalsete ekstreemide tõlgitakse nii visuaalsesse kui ka auditiivsesse keelde. Laval kõlab originaalmuusika ebatraditsioonilise koosseisuga kvartetti esituses ning saab näha mänglevat liikumist nelja andeka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsija etteastel.

Lavastus on mõeldud suurematele tantsu ja muusika gurmaanidele. Kontsert-tantsulavastus "dresscode: Smoking" meeskonda kuuluvad  Koreograaf/lavastaja: Maarja Tõnisson, helilooja: Ann Kuut, lavakunstnik/video: Matis Mäesalu, esitajad/muusikud: Tui Hirv (vokaal), Kristian Plink (tšello), Laura Ojala (basskitarr), Ann Kuut (viiul, tšello, elektroonika), Esitajad/tantsijad: Evelyn Uisk, Raho Aadla, Sigrid Savi, Joonas Tagel, valgus: Emil Kallas, kostüüm/grimm: Kaie Olmre-Hütt, helitehnik: Karl-Gustav Kello.

Ann Kuut on noor helilooja ja interpreet, kes haridust omandanud Stockholmi Birkagardeni Musikskolas, Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis ning hetkel jätkab õpinguid EMTAs muusika interpretatsioon tšello erialal. Tema heliloomig on kõlanud nii Eesti Muusika Päevadel, Tartu Nüüdismuusika Festivalil, Heino Elleri nimelisel Festivalil, Kopenhaageni Kaasaegse Tantsu Festivalil, kui ka Eesti Tantsumaratonil ning ennekõike alternatiivmuusika lavadel.

Maarja Tõnisson on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti viimase kursuse tudeng. Ta on osalenud erinevatel erialastel täiendkoolitustel ja projektides nii Eestis kui välismaal. 2010/2011 nov- aprill osales Claire Filmoni (Prantsusmaa) juhitud improvisatsioonilises lavastusprotsessis „La petite väike Caravan 2“. Projekt valmis muusikute ja tantsijate ühisloominguna. 2011/12 poolaasta õppis ta Berliini Kunstide Ülikoolis "kaasaegne tants, kontekst, koreograafia"  erialal. Seal tegi ta kaasa mitmetes projektides, mis hõlmasid eri valdkondade- tants, video, heli, arhitektuur koostööd. Tema eeskujude hulka kuuluvad saksa kaasaegse tantsuteatri suurkujud Pina Bausch ja Sasha Waltz.

4 etendust toimub 16, 17, 18, 19 august 2012 kell 19.00 Kultuurikatla Aias.

Lavastusest ja tegijatest saab põhjalikumalt uurida meie koduleheküljelt: www.äär.ee

 

Meie projekt on toetust saanud Kultuurikatla Aialt ja Kultuurkapitalilt, kuid puudu on veel valgus-ja lavatehnika rentimiseks kuluv summa 500 eurot.
Selleks palumegi Hooandja kaudu Sinu panust. Toetajatele väärilised tasud!