Kräftwärk galerii-taproomKasutaja  Eik Lattu projekt kategoorias Söök ja jook

Kräftwärk on tõeline mikropruulikoda, mille tööprotsessis on käsitsi pruulimisel suur osakaal. Meie retseptid on välja töötatud aastatepikkuse pruulimise ja mekkimise käigus ning lihvitud aja jooksul endale meeldivaimateks maitsekooslusteks. Oma loomingus kasutame vaid parimaid linnaseid, mahlaseimaid humalaid ning eriti rabavate aktsentide loomiseks pistame katlasse ka huvitavaid lisandeid, näiteks greipi ja sidrunheina. 

Kõige suurem kunst saab tihti alguse kõige tugevamatest tunnetest. Kräftwärki pruulikoja lugu algaski just nii – sõprusest ja armastusest – kui 2015. aastal otsustasime meie tänase tegevjuhi Ivar Pleeri pulmadeks ühe erilise õlle pruulida. Õlletegemise õhin ei läinud pärast seda aga kuidagi üle ning edaspidi auras katel igal nädalavahetusel. Inimesi, ideid ja varustust kogunes selle ümber lõpuks nii palju, et ühel päeval sai selgeks, et niiviisi edasi minna enam ei saa – tuleb avada oma pruulikoda. Tänaseks on sellest esialgsest õhinast saanud Kräftwärk, tipptasemel pruulimisruumide ja -vahendite ning aktsiisilao loaga ettevõte.
 


 

Kräftwärki eesmärk on näidata õllepruulimist kunsti ning elustiilina. Linnased ja humalad on meie jaoks sama tähtsad kui kunstnikule värvid ja lõuend, seega hoolitseme põhjalikult selle eest, et meie õlled oleksid valmistatud kvaliteetsest kemikaalivabast toorainest.

Kasutades oma õllede etikettidel Eesti kunstnike töid, ühendame õllekultuuri visuaalkultuuriga. Kuna õllepruulimine on meie jaoks ääretult esteetiline ning tundeline protsess, näib väga loomulik tuua need kaks kultuuri teineteisele lähemale. Nii kajastub meie igasse pudelisse pandud kirg ja kvaliteet ka etikettidel ning seeläbi toome eesti väärtkunsti galeriidest oma klientide igapäevaellu.
 


 

Hetkel on meie sortimendis 6 õlut: traditsiooniline Saksa laager "Isa ja poeg", kohvine porter "Meditatsioon", puuviljane american pale ale "Salamees", IPA "Torm", lutserniga maitsetaud pale ale "Lennuk" ja traditsiooniline nisuõlu "Vee all". Rohkem meie tegemistest, õlledest ja kunstist saad lugeda meie veebilehelt.
 

Et meie õlut ja kunsti inimestele veelgi lähemale tuua, plaanime avada oma väikese õllebaari ehk taproom'i, mis saab ühtlasi olema ka galerii.  Nii saavad meiega koostööpartneritest Eesti kunstnikud esitleda oma viimaseid teoseid ning baari külalised nautida õdusas näituseatmosfääris parimaid õllesid.  Plaanitav taproom on ligi 20-ruutmeetrine ning asub Tallinna südalinna arenevas piirkonnas (Pärnu mnt 38), tehes võimalikuks tuua selle kiirele ja anonüümsele rütmile juurde veidi vaheldust koha näol, kus kunst kohtub õllega.
 


 

Plaanis on pakkuda värsket käsitööõlut, kokteile, väikseid snäkke, mõnusat teenindust ja head muusikat. Kräftwärk vaatab ka tulevikku. Meie galerii-taproomis saad tasuda ka krüptorahas.

Hetkel oleme remontinud seinad ning ehitanud WC, kuid avamisvalmiks saamiseks vajame tuge tehnika ja mööbli soetamiseks.

Plaanime avada kevadel lootuses, et piirangud on selleks ajaks tühistatud ja ilmad ilusad (aprillis). Kui olukord peaks võimaldama, siis loomulikult varem.

Kui tahad toetada Eesti käsitööõllekultuuri ja Eesti kunsti, oled oodatud meie väikesesse ettevõtmisesse panustama – läbi selle projekti kavatseme saada hoogu veelgi juurde, et end Eesti õllemaastikul selgemaks ja nähtavamaks teha!

 

Koduleht

Facebook

Instagram

Twitter