Jaapani mokuhanga näitused ja töötoad EestisKasutaja  Tarrvi Laamann projekt kategoorias Kunst

Mängi videot

Tere, mina olen Tarrvi Laamann, kunstnik.

Sissejuhatuseks:

...tõenäoliselt olen ainukene aktiivselt tegutsev puulõikegraafika (ksülograafia) kunstnik Eestis. Esimese ksülograafilise teose tegin juba üle 20 aasta tagasi. Teisisõnu on kogemusi küllaga, et seda õpetada Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, Eesti Kunstiakadeemias, EKA Avatud Akadeemias ja Loovalal. Seda, puulõikegraafika võlu, olen pakkunud üle Eesti mitmete personaalnäituste ja kureeritud näituste raames (samuti ka Soomes, Venemaal, Jamaical, Mauritiusel) 

Hiljuti pakuti mulle võimalust õppida Jaapani stiilis (mokuhanga) puulõikegraafika tehnikat, et seda oskust hiljem Eesti kogukonnale pakkuda ja nüüd on see võimalus käega katsutav! Selgituseks, miks on mokuhanga minusugusele graafikule tähtis: “Jaapanis tegutsev Mi-Lab Residence võimaldab just seda iidset mokuhanga õpet. Mi-Lab valib igal aastal välja viis kogenud puulõikegraafikut ja pakub neile osalistelt toetatud 35. päevalist intensiivõppeprogrammi (vaata: http://www.endeavor.or.jp/mi-lab/news/index.html). Programmi raames toimuvad ka kunstinäitused Fujikawaguchiko ja Tokyo linnas. 2013 aastal olen esimene eestlane, kes sinna valiti (ilmselt ka esimene Baltimaadest jne) ja see oleks ka unikaalne võimalus viia killukest eesti kultuuri Jaapanisse ning hiljem jaapani kultuuri Eesti kogukondadele."

Projektist kokkuvõtvalt:

Sinu hooandmist on tarvis mokuhanga näituste/töötubade korraldamiseks Eestis (Rakvere, Viljandi, Tartu, Tallinn), sest jaapani spetsiaalsed tööriistad/materjalid maksavad väga palju raha. Sellest kõigest on puudu 1304€, palun aita seda koguda! Suur tänu ja päikest! :)

 

Jaapani kogemuse kaastoetajateks on:

Jaapani Kultuuriministeerium, Jaapani Valitsus, Eesti Kunstnike Liit, Kultuurkapital, Sõbrad ja Perekond.
 

Austusega,

Tarrvi Laamann (tuleviku graafikute "Baruto") 
 

Sarnased projektid

Esinemisbuss - Artistic Flow Studio ratastel lava

  • 76%kogutud
  • 3058€toetatud
  • 9 päeva veel