KULDARPUNK 2015Kasutaja  Kuldar Leement projekt kategoorias Kunst

Mängi videot

Kuldarpunk on esimene tõsine digitaalkunsti näitus Eestis – see on midagi sellist, mida keegi siinkandis varem näinud ei ole. Minu teosed on saanud palju tunnustusi ja äramärkimisi üle kogu maailma. Nüüd olen aga otsutanud, et oleks aeg ka kodumaal mõni näitus teha.

2005ndal aastal oli selline kunstiliik veel inimeste jaoks väga ulme ja ausalt öeldes mitte keegi tegelt seda ka siin Eestis õigesti õpetada ei osanud. Kuigi aeg on kõvasti edasi läinud ei ole keegi veel taolist digitaalkunsti näitust meie riigis teinud – seega peab keegi sellega algust tegema. Arvan ka, et see näitus oleks hea motivaator loovatele noortele - näitamaks digitaalse meedia mitmekülgsust ja konkurentsi võimekust tänapäeva ühiskonnas.

Minust ja minu töödest

Olen tegelenud digmaaliga umbes 5 aastat – kas mul on annet või ei, jääb juba aga vaataja otsustada. Kuulun ka kahte välismaisesse kunstiühingusse, mille nimed on „The Luminarium“ ja „Cosmosys“.

Rohkem infot minust ja minu töödest saab minu kodulehelt: http://www.kuldarleement.eu/ET/id/
Olete oodatud ka külastama minu fännilehte: https://www.facebook.com/pages/Visual-artist-Kuldar-Leement/176137335735576

Minu töid leiab veel:

 
Näituse plaan

Esimese isikunäituse plaan on olnud mul juba pikemat aega, aga ei ole olnud ressursse, et taoline näitus ära teha. Toetust läheks vaja teoste väljaprintimiseks. Olen küsinud mitmest trükikojast hinnapakkumist ja vajalik summa on kogus, millega peaks teosed saama ära prinditud, aga kahjuks jääb endal siiski ressurssidest puudu, et lõpuks see kõige esimene näitus ikkagi ära teha. Näitusel oleks plaan näidata 20 minu „kõige paremat“ tööd – neist 17 oleks vähemalt 1m kõige pikemast küljest ja ülejäänud 3 oleksid veelgi suuremad. Näitus oleks suunatud pigem noortele (kes on põhiline huvigrupp), kuigi see oleks muidugi avatud kõigile huvilistele.

Näituse nimi „Kuldarpunk“ on tuletatud ingliskeelsest sõnast cyberpunk mis lühidalt iseloomustab tulevikku kus on väga kõrge tehnoloogiline tase, aga madal sotsiaalne tase. On öeldud, et minu pildid on kui aken teise maailma – arvan see iseloomustab neid kõige paremini.

Näituse koht ei ole hetkel veel kinnitatud, kuna ei soovi jääda hätta tühjade ruumidega. Küll aga oleks eimene näitus plaanis Tartus (osa 1 / v 1.0) ja siis kindlasti teine Tallinnas (osa 2 / v 2.0). Näitused toimuvad 2015 aasta jooksul – arvatavasti rohkem kui kaks korda.

Materjalid

Materjalivalik oleks lõuend, mis pinguldatakse puidust raamile. Lõuend on väga kvaliteetne materjal, mis ei määrdu ega kulu nii kiirelt kui fotokapa. Muidugi kui raha koguneb rohkem oleks võimalik isegi mõni kõvem trükitehnika valida nagu näiteks fotoalumiinium või -akrüül (need kaks tehnikat on aga väga kallid võrreldes lõuendile tükiga ja hetkel ei julgeks neile panustada).


Tänu ja kõike paremat,

Kuldar Leement

"Homecoming" autor Kuldar Leement (2014)

Sarnased projektid

Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna vilistlastööde näitus "KAST"

  • 5%kogutud
  • 85€toetatud
  • 22 päeva veel