Kutsu tänavakunstnik oma linnaKasutaja  Sirla projekt kategoorias Kunst

Stencibility on tänavakunstifestival, mis toimub sel suvel 11. korda. See tähendab, et festival on saatnud tänavakunstikultuuri sellest ajast alates, mil esimesed stenclid Eestis linnatänavatele ilmuma hakkasid. Festivali peakorraldaja Sirla on alates 2006. aastast olnud selle kunstiliikumise ja subkultuuriga tihedalt seotud - andnud oma panuse kunstniku ja initsaatorina ning kirjutanud nii bakalaureuse- kui ka magistritöö tänavakunstist. Stencibility kuraator Kadri Lind uuris bakalaureusetöö raames Tartu tänavakunstnikke, kirjutas magistritöö linnaruumi mõjust inimestele ning on viimased 7 aastat keskendunud kohatundliku kunsti ja sündmuste korraldamisele.

"Tahame linnatänavatele kunsti luua, sest usume, et kunst peaks olema loomulik osa igapäevaelust, mitte midagi, mis peidetakse valgetesse ruumidesse ja käiakse vaid kord paari kuu jooksul vaatamas, kui sedagi. Kunstil on imeline võime tekitada uusi mõtteid ja emotsioone. Täpselt sellist stimulatsiooni me kõik vajamegi poest koju ja kodust tööle või kooli kõndides. Eriti just praeguses isolatsiooni olukorras, kus ainuke viis oma kodukeskkonnale vaheldust saada, on tänavale jalutama minna" selgitab festivali olemust Sirla.

Sirla kirjutatud tänavakunsti manifestis on 5 punkti:

 1. Avalik ruum kuulub kõigile
 2. Igaühe kohus on selle eest hoolitseda
 3. Tänavakunsti eesmärk on rikastada, mitte rikkuda
 4. Kui ei meeldi, tee üle ja tee paremini
 5. Tegutse südametunnistuse, mitte seaduste järgi

Manifesti läbivat mõtet võtab hästi kokku video lõpus kõlanud viimane lause:
"Ärme oota, et keegi teine teeks linnad meie jaoks ilusaks. See on ju meie enda kätes!"

Toetades Stencibility tänavakunstifestivali projekti "Kutsu tänavakunstnik oma linna", saad teha kingituse oma linnale - kõikidelt hooandjatelt ootavad festivali korraldajad soovitusi, mis linnu võiksid nende välja valitud kunstnikud külastada. Veelgi kindlam on tänavakunstniku tulek sinu linna, kui sul on pakkuda ka head kõigile nähtavat seinapinda, kuhu joonistada.

Tänavakunstniku kutsumiseks:

 1. Toeta projekti :)
 2. Kirjuta kutse@stencibility.eu, miks me peaksime just sinu valitud linna tulema. Kui sul on võimalik pakkuda meile ka tänavalt nähtavat seinapinda, siis palun lisa ka seina aadress ja foto.

Kui kogume teie abiga 4000€, lähme 5 eri linna, alevikku või külasse. 6000€ eest toome Eesti parimate tänavakunstnike loomingu 8 erinevasse kohta Eestis.

Projektis osalevad kunstnikud: Edward von Lõngus, KAIRO, müra2000, k2rte, Stina Leek ja Gutface.

Kunsti tulevad nad tooma selle suve jooksul kõiki eriolukorra tingimusi järgides. Välja valitud linnad kuulutatakse välja festivali Instagramis, Facebookis ja kodulehel, kust näeb ka festivali täielikku programmi, sest online ja offline sündmusi on kavas veel teisigi.

Tänutäheks valmistame teile Mäshroom siiditrüki stuudio abiga:

Tartu tänavakunsti kleepsuleht (15x20cm)
 


 

Tartu tänavakunsti zine (meie enda koostatud ja trükitud ajakiri Tartu tänavakunstist, kaks eri numbrit, kaanekujundus käsitsi joonistatud ja kõikidel erinev, tiraaž 500)
 


 

Joonistama minemise kott (Ühel pool street art manifesto, teisel Stencibility logo, meie enda õmmeldud, tugevast mööbliriidest, toon varieerub kuna taaskasutame kangarulli jääke, siiditrükk)
 


 

Stencibility särk (punane või must, fair trade, puuvillane, siiditrükk, illustratsiooni autor Gutface)
 


 

Stencibility bomber (toorikud võivad varieeruda, siiditrükk)
 


 

Ruudu Rahumaru fotod (raamitult, A3 suurus, digitrükk, tiraaž 10)
 


 

Graafikaleht ühelt projektis osalevalt kunstnikult toetaja valikul (raamitult, A3 suurus, siiditrükk, tiraaž 30 (Lõngusel 100))
 


 

Näitus koju - Släp! kleepsubuss on Euroopa suurim kleepsunäitus ratastel. Bussi peale ja sisse ehitatud näitusprojektis osales 250 kunstniku üle maailma 11 000 kleepsuga.
 


 

Kõikidele Hooandjatele saadame meili, kus saate oma valikut pärast toetamist täpsustada.

 • 202 hooandjat
 • 4725€kogutud 4000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 22.Jun.2020

Sarnased projektid

Aitame Urho Kaleva Kekkoneni pronkskuju Käärikule

 • 63%kogutud
 • 4114€toetatud
 • 56 päeva veel