Kuulimäng „Kuidas meil asjad käivad“Kasutaja  Anti Saar projekt kategoorias Mäng

Mängi videot
Mõnikord tundub, et hoogu on üle. Ühe elu asemel tahaks korraga elada kahte või koguni kolme, kõike näha, kõike teha ja järele proovida. Pea on mõtetest pilgel ja ükski „aga“ ei paista midagi maksvat. 
  
Oma kroonilistest energiaülejääkidest panin ma sel kevadel kokku niisuguse masina:
 
See on pinball’i sarnane mäng, mis põhineb minu ja Alvar Jaaksoni lasteraamatul „Kuidas meil asjad käivad“ (Aasta Rosin 2013, Eesti Kultuurkapitali aastapreemia 2013 laste- ja noortekirjanduse kategoorias). 
Kuidas see nii läks? Küllap oli mul natuke kahju, et kõik ägedad mängud kolivad toapõrandalt ajapikku arvutiekraanile. Ja küllap oli kahju ka sellest, et see äge elu, mille olin kolinud raamatusse, võinuks kinni jääda kirjatähtedesse papist kaante vahele.  
 
Kolme Elu kuulimäng „Kuidas meil asjad käivad“ arendab koordinatsiooni, keskendumisvõimet ja täpsust. Seda on lõbus mängida nii algajal kui ka oskajal – juhus ja vilumus mängivad punktide kogumisel võrdset rolli. 
Mäng on läbinisti mehaaniline, sellele pole lisatud elektroonikat (mida mu pea lihtsalt ei jaga). Juhtvardad ja “käpad” töötavad analoogprintsiibil, mistõttu meisterlik mäng eeldab pelgast nupu- või klahvivajutamisest hoopis peenemat käelist tunnetust. Masina korpus moodustab “kõlakasti”, mis teeb mängust omalaadse akustilise muusikainstrumendi.
Mäng harjutab last sadade, miks mitte ka tuhandete piires peast arvutama. Auku pudenenud kuuli tagasiveeremise ajast piisab, et võidetud punktid juba kogutud summale juurde liita.
Masin on valmistatud kvaliteetsest kasevineerist, selle väli, korpus ja juhtvardad on viimistletud lapsesõbralike kaseiinvärvide ja linaõlivärnitsaga.
 
Kolm Elu on alles algusjärgus ettevõte. Kuid juba teen ma jooniseid uutele masinatele ja tellin kujundusi mitmelt põneva käekirjaga kunstnikult. Hoogu on ikka ja alati üle – üle kaine meele, üle mõistuse ning esialgu, mis parata, ka üle rahaliste võimete. Kui ka Sina soovid Kolme Elu hoost osa saada, panusta sellesse ja jälgi mängu! (Pasknäärid, nagu videoklipist kuulda, on projekti juba heaks kiitnud.)
 
Kolme Elu tegemistest saad lähemat aimu kodulehe vahendusel

Aitäh!

 
Anti Saar

Sarnased projektid

Struve kaare pusle – 10 riiki, 1000 tükki, nullpunkt Tartus

  • 47%kogutud
  • 1420€toetatud
  • 11 päeva veel