Laste ja noorte festival „Avatud mänguväljad“Kasutaja  MTÜ Elamusõppe labor projekt kategoorias Sündmus

Laste- ja noortefestival “Avatud mänguväljad” on muuseume ja raamatukogusid ühendav iga-aastane üritus, mis toimub sügisese koolivaheaja aegu 15. oktoober - 6. november. Festivalil osaleb enam kui 30 muuseumi Tallinnas, Viimsis, Tartus, Tartumaal, Haapsalus ja Valgas.
 
Festival jaguneb põhi- ja paralleelprogrammiks. Põhiprogrammi raames on muuseumide ja raamatukogude avastamiseks loodud 20 erineva keerukusega mängujuhist, mida ühendab merekultuuriaastast lähtuv festivali peateema „Mere lood“. See tähendab, et laste tähelepanu suunatakse mängude ja küsimuste abil kõigele, mis on merega otseselt või kaudselt seotud. Mängujuhise saab kätte muuseumis või raamatukogus kohapeal. Usinad mängijad saavad koguda templeid ja kleepse oma isiklikku festivalipassi (mis on ühtlasi festivali kava ja väike värviraamat) ning saavad iga mängujuhise täitmiseks kingituseks värvilise pliiatsi.
 
Näidis Eduard Vilde Muuseumi mängujuhisest vanusele 7-10a:
 
Paralleelprogrammi raames toimuvad erinevates muuseumides ka mitmed sündmused: perepäevad, otsimismängud, noorteõhtu, töötoad jne. Sündmuste kava avaldame koduleheküljel septembri jooksul.
 
Festivali eesmärk:
Meil on kaks suurt soovi. Soovime, et lapsed ja noored leiaksid koolivaheajal endale põnevat ja kasulikku tegevust. Ning soovime, et võimalikult palju väikeseid ja suuri avastaksid tee muuseumidesse. 
 
Keda festivalile oodatakse?
Eelkõige on festivalist osa saama oodatud pered ning tegevust jagub igas vanuses lastele. Samuti on programmi koostades silmas peetud noori, kes juba iseseisvalt koolivaheajaks tegevust otsivad. Kindlasti sobib festivalikülastus ka koolivaheajal toimuvate linnalaagrite kavva.
 
„Avatud mänguväljad“ 2015 TTÜ muuseumis ja Niguliste muuseumis
 
 
Nooremad lapsed on oodatud muuseumidesse koos täiskasvanud saatjaga, olgu see kas ema, isa, vanaema, vanaisa või näiteks hoopis linnalaagri juhendaja. Suuremad lapsed ja noored saavad tulla ka omapäi või koos sõpradega. Unustatud pole ka väikelapsi vanuses kuni 3 a. Ka nende jaoks leidub sobivaid muuseume!
 
Toetus
Selleks, et festival saaks täies mahus ellu viidud, vajame me Sinu toetust. Hooandja abiga soovime koguda 750 € selleks, et saaksime kõiki festivaliga kaasnevaid trükiseid trükkida piisavas koguses ning saaksime rõõmustada kõiki festivalil osalevaid lapsi ja noori festivali meenetega. Festivali korraldaja ei teeni üritusega tulu. Mägujuhiseid ja festivalipasse saab igas asutuses tasuta, näitustele pääseb muuseumipiletiga. 
 
Toetuseks on ka selle klipi ja info levitamine oma sõprade ja tuttavate seas. Mida rohkem peresid saavad „Avatud mänguväljadest“ teada, seda paremini meil õnnestub festivali ellu viia!
 
Täname igaühte, kes meid toetab ja aitab levitada festivali teateid! „Avatud mänguväljade“ toetajale saadame või anname üle festivalis osalevate Tallinna, Tartu ja Haapsalu muuseumide perepileteid, muuseumide meeneid ja ilusaid sisukaid raamatuid. 
 
Kohtumiseni muuseumides!
 
Laste ja noorte festivali korraldajaks on MTÜ Elamusõppe labor. Lisainfot festivali kohta saab koduleheküljel www.avatudfestival.ee, e-maili teel elamusoppe@gmail.com või avatudfestival@gmail.com ning helistades 5544849.
 
Festivalil osalevad asutused: 
Eesti Loodusmuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Rannarahva Muuseum, Paks Margareta, Energia avatuskeskus, Peeter I Majamuuseum, Kiek in de Kök ja Bastionikäigud, Anton Hansen Tammsaare Muuseum, Eduard Vilde Muuseum, Kalamaja lastemuuseum Miiamilla, Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, Kalamaja raamatukogu, Tartu tähetorn, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Mänguasjamuuseum, Eesti Põllumajandusmuuseum, Järvemuuseum, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakond, Rannarootsi muuseum, Valga muuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Kumu kunstimuuseum, Fotomuuseum, Mikkeli muuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.