Lauamäng "Lembitu"Kasutaja  Aigar Alaveer projekt kategoorias Mäng

Mängi videot

Valmimas on uus lauamäng, mis on inspiratsiooni saanud eestlaste muistsest vabadusvõitlusest - "Lembitu". Erinevalt tavalistest lauamängudest, kus on reeglina vaid üks võitja, on "Lembitu" puhul tegemist koostöömänguga, mis tähendab, et kõik mängijad kas võidavad või kaotavad ühiselt. Tegemist on seega mänguga, kus määravaks pole mitte faktiteadmised või õnnelik täringuveeretus vaid mängijate omavaheline tegevuste planeerimine ja koordineerimine. Ehk siis - "Lembitu" on lauamäng, mis sobib võrdselt nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kõik mängijad on muistsed väejuhid, kes peavad kaitsma Paide linnust võõrvallutajate kätte langemast, vaenlasi on aga lademes: läänest ründab Taani kuningas Valdemar, idast Novgorodi prints Vsevolod, lõunast piiskop Alberti ristisõdijate armee. Igal mängijal on oma käigu ajal võimalik teha vaid kolm tegevust - seega tuleb alati hoolikalt planeerida, mille peale neid kulutada. Vaenlaste vägede liikumise suund ja kiirus määratakse  täringuveeretustega - seega on iga mängu puhul tegemist ainulaadse seiklusega.

Mis tehtud, mis teoksil:

alates 2013 jaanuarist kuni siiani - pidev mängu testimine nii Eestis kui välismaal. Mängumehaanika ning reeglite kohendamine

märts 2014 - lõpliku visuaalse kujunduse valmimine

aprill 2014 - tootmine

mai 2014 - mängud on valmis kohaletoimetamiseks

Mida mängukarp sisaldab:

- mängulaud (ca 33x27 cm)

- 4 mängunuppu

- käigutähis

- 3 erivärvilist täringut

- 60 kuubikut vaenlaste asukoha tähistamiseks

- 20 mässutähist

Autorist:

Aigar Alaveer on Eesti lauamängudisainer, kes on välja andnud kaks lauamängu - majanduse põhitõdesid tutvustava kaardimängu "Tootmistehas" ning ohtralt täringuveeretusi pakkuva lõbusa seltskonnamängu "Kabelimats". Ta on osalenud nii külastaja kui kirjastajana nii  Saksamaa, Inglismaa kui Soome suurimatel lauamängumessidel ning ühtlasi läbi viinud  mitmeid seminare.

Lisainfo lauamängu "Tootmistehas" kohta - http://www.2d6.ee/cms/index.php?page=tootmistehas

Lisainfo lauamängu "Kabelimats" kohta - http://www.2d6.ee/cms/index.php?page=kabelimats

---

NB! Visuaalne kujundus võib viimistluse käigus muutuda

Sarnased projektid

Hariduslik lauamäng "Viikingite idatee"

  • 102%kogutud
  • 1023€toetatud
  • 17 päeva veel

TASKUDOULA

  • 36%kogutud
  • 1250€toetatud
  • 19 päeva veel