Lavastus „Kes kardab pimedat?“Kasutaja  Jaanika Juhanson projekt kategoorias Teater

Kas pime käib teatris? Kas pime nutab? Kas pime armub? Kas pime tantsib? Kas pime näeb unenägusid? Kas pime liikleb tänaval? Kas pime loeb raamatut? Kas pime vaatab televiisorit? Kas pime pidutseb? Kas pime seksib? Kas pime läheb ise lavale?
 
Lavastus „Kes kardab pimedat?“ on lugu vabanemisest, lendutõusust, oma unistuste poole liikumisest. Mitmest noorest pimedast inimesest, kelle elus on ühel või teisel moel pöördeline punkt. Aga ühtlasi saavad lavastuses vastuse nii mõnegi nägija küsimused, kuidas ikka täpselt pime inimene elab ja toimetab. Ehk saavad tuulutatud mitmedki ühiskonnas levinud hirmud ja müüdid, mis pimedate kohta liikvel. 
 
Terateater on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu juures tegutsev Eesti esimene pimedate ja vaegnägijate teater, mis tegutseb alates 2013. aasta sügisest. Lisainfo: facebookist ja kodulehelt.
 

Hea hooandja! Meil on Sinu abi vaja, et lavastuse eelarves üks auk täita. Nimelt, et lavakujundus saaks üles ehitatud, kostüümid soetatud ning kõige tähtsam – et me saaksime osta ühele meie osatäitjale uue kitarri – katkiläinud vana asemele – ja rentida lavapealsed kõlarid.

 
Kohtumiseni Vaba Lava Teatrikeskuse suures saalis, kuhu me kutsume Sind teistmoodi vaatama!
 
Jaanika Juhanson,
Terateatri kunstiline juht ja lavastaja
 
Lavastusgrupp:
Idee autor ja lavastaja: Jaanika Juhanson
Näitekirjanik: Martin Algus
Lavastuskunstnik: Sander Põldsaar
Valguskunstnik: Priidu Adlas (Vaba Lava)
Helilooja ja helirežissöör: Jakob Rosin
Muusikaõpetaja: Tarmo Kesküll
Liikumisjuht: Kardo Ojassalu
Lavastuskorraldaja: Tuuli Raadik
Laval: Hedy Haavalaid, Julia Kabanova, Helen Künnap, Indrek Kaljumäe, Ahti Tomp, Tom Rüütel, Katrin Margus, Aire Bornschein, Sven Andresen, Taavi Piller ning häältena Raili Ilves, Jakob Rosin ja Steve Vanoni.
 
Esietendus: 19.02.2016

Etendused: 20.02, 25.02, 26.02, 27.02

Peale teist etendust, 20.02.2016 toimub vestlus kunstnikega.
Peale viiendat etendust, 27.02.2016 toimub Pime Pidu, kus pimedas ruumis toimuvad tants, trall ja seltskonnamängud ning avatud on kohvik.

Lisaprogramm:
26.02 seminar „Pime kultuur“ ja elamuskoolitus „Pime päev“, kus saab tutvuda pimedate igapäevaste tegevuste ja hobivõimalustega (tasuta kõigile huvilistele).
 
 
Lavastaja Jaanika Juhansoni arvamuslugu „Kes kardab pimedat“ Postimehes:
 
Lavastaja 2014. a TEDxNarva kõne samal teemal:
  • 66 hooandjat
  • 1535€kogutud 1500€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 09.Feb.2016