Lavastus "Lembitu – kuningas ilma kuningriigita"Kasutaja  TEMUFI projekt kategoorias Teater

Urmas Lennuki kirjutatud "Lembitu - kuningas ilma kuningriigita" on ajaloolis-eepiline suur suvelavastus 800 aastat tagasi toimunud Madisepäeva lahingust. See ajalooline lavastus räägib eestlaste kokku kutsumisest, mida võime nimetada eestluse üheks pidepunktiks. Kas ka kaotus võib olla võit? Kuigi Madisepäeva lahing lõppes kaotusega, andis see eestlastele vaimu vastu pidada, et hoida oma rahvust. Ükskord me võidame niikuinii, aga kas meie oskame võitu hoida? Lihtsam on ju vastu seista mineviku ohtudele kui ära tunda tänapäeva salakavalust?
#Lembituontulekul

Lavastuse idee autor on Tambet Sova, Suure-Jaani valla kohalik, kes soovis Madisepäeva lahingut ja Lembitut kui ajalooliselt olulist paikkonna figuuri mälestada. Koostöös kohaliku kogukonnaga sünnibki suur suvelavastus, mille abil toome esile ka linnamäe kui olulise ajaloolise ning kultuurilise paiga olemasolu.

Selleks, et tuua Sinuni meeldejääv suveelamus koos kvaliteetse heli- ,valgus- ja videolahendusega, oleks meil tarvis Sinu abi. Rändame koos muinasaega!

Etendused toimuvad 17.-20. augustil Lõhavere linnamäel. Kolm tundi enne etenduse algust on avatud ka muinasaegsed tegevused linnamäel, kus põnevat tegemist on kogu perele.

Lavastaja/kunstnik: Peep Maasik
Autor: Urmas Lennuk
Helilooja: Kaarel Kuusk
Lavavõitlus: Jaanika Tammaru
Kostüümikunstnik: Lea Tolberg
Grimmikunstnik: Margit Lepla
Visuaal- ja videokunstnik: Carmen Seljamaa
Valguskunstnik: Mari-Riin Villemsoo
Drooni operaator: Kevin Kohjus
Rekvisiitor: Eero Ehala
Helitehnik: Sten Arvi
Valgustehnik: Kristo Kuusik
Idee autor: Tambet Sova

Trupp: Ott Kartau, Karol Kuntsel, Vallo Kirs, Silver Kaljula, Karl Laumets, Jürgen Gansen, Tanel Ting, Ragne Veensalu, Rauno Kaibiainen, Artur Linnus, Jaune Kimmel, Kristjan Lüüs, Grete Jürgenson, Märten Matsu, Elar Vahter, Ulrika Tolberg, Andri Arula ja üle viiekümne võitleja

Hooandja video: Kevin Kohjus
Muusika: Etnosfäär, Kaarel Kuusk

 

  • 53 hooandjat
  • 2594€kogutud 2550€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 19.Jun.2017

Sarnased projektid

Just Tantsukooli 2024.aasta lennu lõpulavastus "KoosOleMine"

  • 98%kogutud
  • 1473€toetatud
  • 5 päeva veel

Tantsukooli suur juubelikontsert "SEMIIR 25 - Palume Lavale"

  • 66%kogutud
  • 2316€toetatud
  • 14 päeva veel