Lavastus "Vallutatud"Kasutaja  Linnuteater projekt kategoorias Teater

Hea Hooandja!

Tartu Loodusmaja talveaias etendub septembrikuus ruumidraama kolmele verinoorele naisele ja ühele elunäinud mehele.

Tegemist on Lavakunstikooli 28. lennu tudengite Jan Teeveti ja Priit Põldma esimese lavastusega, mis toob ühte mänguruumi kokku neli näitlejat, kes kunagi varem koos mänginud pole: Eesti Draamateatri noor näitlejanna Liisa Saaremäel, Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 11. lennu näitlejaüliõpilane Grete Jürgenson, Lavakooli 28. lennu näitlejatudeng Teele Pärn ning Eesti teatri ainus tõeline vürst Peeter Volkonski. Nende kohtumist avardab oma improvisatsioonidega heli- ja sõnakunstnik Vootele Ruusmaa.

Ühisloominguna sündinud lavateose lähtepunktiks on talveaed – kunstlikult loodud oaas keset linnasüdant, klaasseintega ümbritsetud džungel. Lavastuses saab sellest inimese loodud paradiis, kuhu vana mees kutsub kolm noort naist. Kas paradiisist kujuneb nende jaoks vangla või pääsetee, see selgub juba kohapeal.

Täname Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali ja Tartu ekspertgruppi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat, kes lavastuse väljatoomisele õla alla pannud. Hooandjatelt palume abi trupi transpordikulude kompenseerimiseks ning heli- ja valgustehnika rendiks.

Toetades meie lavastust Hooandjas, on võimalus saada kingituseks pilet eelesietendusele 2. septembril või lisaetendusele 25. septembril. Enne 25. septembri etendust mängib Vootele Ruusmaa hooandjatele esmakordselt ette oma verivärske audioluuleplaadi materjali. Kõige heldemaid toetajaid täname aga lisaetendusega neile sobival ajal – etendusele võib tulla nii eksklusiivselt ihuüksi kui koos 30 sõbraga.