Anna hoogu uuele Kõnevurrile!Kasutaja  Kõnekindlus OÜ projekt kategoorias Haridus

Kolme noore ema algatusel sündinud sotsiaalne ettevõte Kõnekindlus (peagi uue nimega Lengu) on kõne arendavate õppemängude bränd. Mängude sisu on loodud koostöös omal erialal praktiseerivate spetsialistidega ning on abivahendiks spetsialistile tööle ja lapsevanemale koju. Kõnekindluse tooteid iseloomustab eelkõige mängulisus.


Kõnevurr
 

Idee sünnilugu 

Kõnekindluse mäng Kõnevurr sündis tiimiliikme Maariti isiklikust vajadusest ajal, mil tema eelkooliealine poeg maadles R-häälikuga. Kuna laps ei olnud nõus logopeedilt saadud häälikuseade harjutusi kodus kaasa tegema, tuli emal leida mänguline viis, kuidas last motiveerida. Metallist keerleva kettaga kommikarbist sündis Kõnevurri esimene prototüüp, mis sai kodus hitt-mänguks ning igapäevase mängimise tulemusena oli kuu ajaga puuduolev häälik lapsel selge. 


Kõnevurr
 

Eesmärgid

Oleme seni ettevõtte käivitanud ja töös hoidnud tasa ja targu tiimiliikmete isiklikule kapitalile tuginedes. Aeg ettevõtte jaoks tuleb väikeste laste kõrvalt ja iga vaba hetke arvelt. Teeme projekti suure missioonitundega, sest oleme saanud oma senisele tööle väga sooja tagasiside. 

Nüüd on plaanis ellu viia mahukad ja suurt ressurssi nõudvad arendus- ja uuendustööd lühikese ajaperioodi jooksul. Uuendame logopeedilisi mängukettaid ning lisaks töötame välja olemasolevale Premium Kõnevurrile juurde uuendatud Kõnevurri versiooni, mis on kõigile kättesaadavam. Loodame eesmärgid saavutada teie abiga!

Enesekindlad, korralikku ja soravat keelt kõnelevad lapsed on meie tulevikutegijad – panusta nende haridusse!

HOOANDJA projekti perioodiks planeerime juuli-september ning soovime kahe etapiga kokku koguda 15 000€. 

 1. eesmärk  4600€: Viime lõpule uue kodulehe arendustööd. Uus koduleht on kasutajasõbralikum ja uue domeeninimega. Lisanduvad tasuta allalaaditavad töölehed, harivad blogipostitused spetsialistidelt ning uue tooteartiklina ka e-koolitused.
 2. eesmärk 15 000€: koostöös mitmete Eesti tegevlogopeedidega uuendame Kõnevurri häälikuketaste metoodikat. Mänguketastele lisandub raskusaste – välisring kergemate harjutustega ning sisering edasijõudnutele. Parendame mängujuhendite tekste ja disaini (sh lisame eesmärgid, kasutamiseks vajalikud eeltingimused, vastunäidustused, iga harjutuse juurde etapiviisilised ja üksikasjalikud juhendid ning osade harjutuste juurde ka abiastmed ja/või lisaraskusastmed), vaatame üle harjutustikud, et need oleksid veelgi eesmärgipärasemad ning sobiksid võimalikult paljude laste häälduse arendamiseks. Loome uued videoõpetused, kus täiskasvanu ja laps näitavad harjutused ette. Videod täiendavad harjutuste kirjalikke juhiseid, et tagada harjutuste korrektne sooritamine ning aitavad täiskasvanul paremini mõista, kuidas last harjutuste tegemise käigus aidata ja suunata. 

Kõikide toetajate vahel loosime välja spaa puhkusepaketi Wagenküll Lossispas.

Meie Hooandja projekti toetavad:

 Udu jäätisebaarLumilillSEIKHalos laste heaolu- ja soolakeskuspersonaaltreener Argo AderKalevi PiljardikoolHOIA homespaBionoria lifestyleNurme looduskosmeetikaYumtekAjakiri EMA.


Tulevikutegija

 

Areng

Spetsialiste on vähe ja järjekorrad nende juurde pikad. Samuti on laste kõneprobleemid kasvutrendis. Iga teraapia puhul on kodune töö lapsega ülioluline. Tänu sellele on Kõnevurr saanud nii spetsialistidelt kui lapsevanematelt teraapiat toetava abivahendina väga sooja vastuvõtu. Meie Kõnevurr on ligi 300 Eesti lasteaias ning mitmesajas kodus. 


Kasutajate tagasiside

Kõnevurri mängukettaid arendades taipasime üsna kiiresti, et logopeedide puudus ja laste häälikuprobleemid pole ainsad, mis lapsevanematele muret tekitavad. Lisaks on kesine nii laste eneseväljendus kui ka analüüsi- ja jutustamisoskus. Seetõttu oleme tootearendusse kaasanud veel hulga spetsialiste: psühholoogid, tegevusterapeudi, eripedagoogi, müofunktsionaalsed terapeudid, meeskonnatreeningu spetsialistid jne. Soovime tuua mängulises vormis teaduspõhised teadmised ja näpunäited lastega tegelevate täiskasvanuteni. Lisaks Kõnevurrile leiab meie tootevalikust veel teisigi põnevaid tooteid. 


Lapsed Kõnevurri mänguketastega
 

 

Saavutused ja tunnustused

 • 2021. a Tallinna Loomeinkubaatori inkubant
 • 2021. a Karja kihelkonna aasta tegu laureaat
 • 2021. a Jõgeva maakonna kaasava eelarve võitja - Kõnearengu komplektide soetamine Jõgeva valla lasteaedadele
 • 2022. a StartUp Day Creative pitchi võit 
 • 2022. a Kaili Adamson Noor Ettevõtja TOP 10 nominentide seas
 • 2022. a Kõnevurr - Eesti Disainiauhindade Bruno tööstusdisainilahenduse kategooria nominent
 • 2022. a Tallinna Ettevõtluspäeva Särav Startija nominent
 • 2022. a Rahvusvaheline Kvaliteedi Innovatsiooni Auhind - Kõnevurr
 • 2022. a Tallinna Ettevõtluspäeva pitchi võit
 • 2022. a SEB tulevikuettevõtja auhinna pitchimise võistluse TOP 3 (Ajujahi raames)
 • 2022. a Ajujahi TOP 9 tiim
 • 2022. a Tallinna Loomeinkubaatori eksporditoetuse võitja
 • 2022. a Challenger Diversity TOP 8 
 • 2022. a Eesti Kvaliteediühingu Kvaliteediinnovatsiooni auhind
 • 2022. a Kõnevurr - Tervishoiu Innovatsiooni 2022 a kategooria võitja


Tiim

Kõnekindlus osaleb Tallinna Loomeinkubaatori mentorlusprogrammis ning osales Ajujahi ja Challenger Diversity kiirendis.

 

Viited:

Meie koduleht

Meie Instagram

Meie Facebook

Saates Ringvaade

Vikerraadio hommikusaates

Ajujaht

Pere&Kodu podcast

Tallinna uudised

 • 229 hooandjat
 • 10158€kogutud 4600€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 04.Oct.2023