Lennutame üheskoos Ghana trummarid ja tantsijad EestisseKasutaja  anneka projekt kategoorias Sündmus

Mängi videot

Sel suvel on hullutamas Eesti folgilavasid üks vinge trummi- ja tantsupunt Lääne-Aafrika Ghana randadest. Kuku trummarite kaasalöömisel on Ghana tähed andmas Eestis kontserte, trummi ja tantsu õpikodasid ning osalemas festivalidel ajavahemikus 16.juuli-10.august 2015. Vaata siit ajakava.

Ghana Star Dance Company viib augusti esimesel nädalavahetusel läbi trummi- ja tantsu õpitubasid Tallinnas. Õpitubades omandatakse traditsioonilise lääne-aafrika rütmidele baseeruv djembe ja dun-duni lugu ning tants. Aafrika rütmi ja liikumise õpikodadesse on oodatud kõik huvilised ning eelnev kogemus rütmide vallas ei ole vajalik. 


Ghana Star Dance Company on loodud alles hiljuti, nende fantastiliselt andeka liidri Abraham Kwabena Mensah poolt.

Abraham mängib trumme juba täitsa poisipõlvest saati ning ei kujutaks oma elu ilma selleta ettegi. Ta on peamiselt esinenud Lääne ja Lõuna Aafrikas aga ka Sveitsis ja Taanis, kus ta töötas pikemalt African Footprint Internationali projektis. Stiilinäidet näeb siit ja siit

Pärast kodumaale naasmist saigi loodud Ghana Star Dance Company, mis  viljeleb klassikalist Lääne-Aafrika muusikat. Rühmitusse kuulub 6 trummarit ning 4 tantsijat, kes energiliste trummide saatel publikule ka silmailu pakuvad. Eestisse on tulemas neist 5 .

   

Mensah Abraham Kwabena, Quartey Noel Kwarte, Mensah Emmanuel Ackaa, Otchie Jonathan Teye, Addy Mercy Fofoe.

Ghana trummarite ja tansijate siia lennutamine maksab veidi üle 5000 euro ning meil on veel 2000 eurot puudu, mida siit kaudu koguda loodame. Oleme valmis pannud toredaid kingitusi kõigile hooandjatele. 

Teatavasti aga Aafrika-Euroopa vahel odavlende ei eksisteeri ning kollektiivi siia lennutamisel oleks meil vaja teie abi kallid kaasmaalased. Seega kui oled huvitatud Aafrika kultuurist-rütmidest ja muusikast ning sooviksid osaleda nende juhitud õpikodades pane oma õlg alla.

Annika Aavik