Liiva-ATE stuudio ja Kanal galeriiKasutaja  Liiva-ATE projekt kategoorias Kunst

Kes me oleme?

Liiva-ATE on loomemaja Võru linnas, mis alustas kohalike kunsti- ja käsitööinimeste algatusel oma tegevust 1. oktoobril 2018.

Kunstikorrusel toimetab hetkel ühtekokku 14 loomeinimest - keraamikud, rätsepad ja õmblejad, disaini- ja reklaamiinimesed, käsitöölised, kunstnikud ning veel paljude muude erialade esindajad. Lisaks oma loominguga tegelemisele korraldab Liiva-ATE seltskond iga paari kuu tagant avatud uste õhtuid, kus kõik huvilised saavad kunstnike ateljeedesse piiluda ja nende tegevusega tutvuda. Samuti viiakse aeg-ajalt läbi ka töötubasid nii lastele kui ka täiskasvanutele.
 

Mis me plaanime?

Kaks aastat oleme hakkama saanud oma korrusel, aga iga päevaga tunneme aina rohkem, et meie tegevused ei mahu enam nendesse ruumidesse ära. Seda fakti tõestab ilmekalt see, et kõik soovijad ei mahu meie töötubadesse. Meil on puudu ruum, kus saaksime korraldada rohkem ruutmeetreid ja tööpinda vajavaid tegevusi.

Selleks, et jõuda level 2-ni, astuda samm redelil edasi, teha arenguhüpe - on meil vaja vallutada uusi valdusi! Meil on see sobiv ruum olemas, korrus allpool. Meie maja esimesel korrusel on renoveerimiskuuri läbinud üks 60m2 garaažiboks koos 45m2 keldrikorrusega. Ideaalne võimalus!
 

Meie plaan on järgmine:

Esimese korruse endisest garaažiboksist saab stuudio-pood, kus saab korraldada erinevaid töötubasid, väiksemaid kultuuriüritusi, seminare, avalikke ja privaatseid sündmusi. Miks mitte ka meeskonnaga kaugtööd tegema tulla! Samuti on võimalik külastajatel tutvuda seintel ja riiulitel olevate valitud Lõuna-Eesti kunstnike, kirjanike ja teiste loomeinimeste töödega ning neid ka soetada.

Keldrikorrusest teeme pisikese kaasaegse kunsti galerii. Muideks, meil on aasta lõpuni juba näitusekava lukus ning oma näitusega väisaksid meid selle aja jooksul viis väga nimekat Eesti kunstnikku! Kindlasti plaanime ka näituste raames teha kunstnikuvestluseid ning kõiki teisi Võru galeriisid hõlmavat galeriide tuuri. 

Uksed soovime avada sel suvel!
 

Milleks raha küsime?

Meie suur plaan on juba peaaegu teoks saamas, aga viimaseks tõukeks vajame Sinu väikest abi! Ruumis on remont peagi tehtud, aga meil oleks tarvis soetada veel üht-teist, et loodavas stuudios oleks nii valgust kui hubasust, piisavalt kohti kuhu istuda ja parajalt suured tööpinnad, et loomingulist protsessi saaks muretult nautida. Kokkuvõtlikult on vaja hoogu selleks, et meie juures oleks maksimaalselt mõnus olla!

Aitäh, et toetad väikelinna kultuurielu!

  • 167 hooandjat
  • 6507€kogutud 6000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 22.Jun.2021

Sarnased projektid

Aitame Urho Kaleva Kekkoneni pronkskuju Käärikule

  • 63%kogutud
  • 4114€toetatud
  • 56 päeva veel