Avame koos keskuse erivajadustega peredele! Kasutaja  Vladimir Kholod projekt kategoorias Kodanikualgatus

Vajame abi erivajadustega laste ja täiskasvanute keskuse avamiseks. Keskuse ruumides tehakse praegu remonti vabatahtlike abil. Partnerid Saksamaalt on nõus varustama keskuse puuetega inimeste jaoks hädavajalike erivahenditega. 

Selleks, et keskus saaks vastu võtta esimesi külalisi, on kõige tähtsam paigaldada uus küttesüsteem enne külmade ilmade saabumist. Ruumidesse paigaldatakse erivoodid, vertikalisaatorid ja tõstukid, et erivajadustega inimestel oleks mugav. Külalised saavad peatuda keskuses kogu perega paariks päevaks või nädalaks, et puhata linnamürast, jalutada looduskaitseala pargis ning taastuda vaimselt ja füüsiliselt. Keskusest saab mugav koht sugulastele ja hooldajatele töögruppide läbiviimiseks ning kohalike ja välisspetsialistide  meisterklasside korraldamiseks.
 

Duširuumi soojustamine
 

Uus keskus avab oma uksed MTÜ Sotsiaalrehabilitatsiooni Keskuse Loksa juures (https://www.facebook.com/loksakeskus), mis on juba 17 aastat töötanud erivajadustega inimeste ja nende peredega. Varem abistati sõltlasi ja keskuse asukoht tõestas terapeutilist toimet. Vaikne mererand, looduskaitsealune mets ja provintsiaalne eluviis, samas asub keskus Tallinna lähedal.

Just pealinnas on tunda vajadust sellise keskuse järele, kuhu saaks tulla kogu perega, saada psühholoogilist abi ja võimalust sõita kodust välja ning vahetada keskkonda mitmeks päevaks.

Sotsiaalrehabilitatsiooni Keskus Loksa ei saa praegu linnalt ega riigilt rahalist toetust ja teostab kõik remonditööd annetuste abil.
 

Uus laiem uks
 

Regulaarne heategevuslik koostöö partneritega Saksamaalt kestab juba aasta (Hilfe von herzen e.v. Hannover.) läbi organisatsiooni „Помощь От Сердца. Таллинн“. https://www.facebook.com/profile.php?id=100022196747169). Selle aja jooksul on saadud üle 100 liikumist võimaldava abivahendi. Invakärud ja rulaatorid on tasuta edastatud abi vajavatele inimestele. Saksamaalt saabuvate abivahendite jaoks on vabatahtlike abiga Tallinnas ümber ehitatud vana kirikuhoone (aadress Treiali 6, 11712, Tallinn). 

Teostame konkreetseid töid, millesse iga soovija saab panustada. Teretulnud on tööjõud, ehitusmaterjalid ja rahalised vahendid. Soovi korral saab kontrollida nende kasutamise sihipärasust.
 

Vabatahtlikud töötamas
 

Meid abistavad ja meiega teevad koostööd:

Keskus asub Loksa linnas. Siia on mugav tulla tutvuma vajalike tööde mahukusega ja kontrollima rahaliste vahendite kasutamise sihipärasust (Loksa esindaja on Vladimir Holod, tel. 56159577).
 

Loksa rand
 

Meie eesmärk on koguda 6450 eurot – see on küttesüsteemi miinimumhind, mis on vajalik keskuse avamiseks. Võrdluseks - 6450 eurot on umbes kolme rehabilitatsioonikeskuse ravikuuri hind välismaal. Kõiki peresid pole võimalik saata välismaale, aga oma rehabilitatsioonikeskuse avamine Tallinna lähedal on reaalne eesmärk!

Kui õnnestub koguda rohkem raha - 8000 eurot, siis saame paigaldada kaasaegsema küttesüsteemi ja moderniseerime ventilatsioonisüsteemi. Kui kogume veel rohkem vahendeid - 10000 eurot, siis ostame ruumidesse mööbli vanemate jaoks, et kogu pere saaks nautida koos olemist mugavustega keskuses.

Olgu parimad võimalused lähedal ja kättesaadavad kõigile!

  • 294 hooandjat
  • 10208€kogutud 10000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 17.Oct.2018