Lühifilm "Loojang"Kasutaja  Jonathan Peterson projekt kategoorias Film & Foto

Sünopsis

 

On aasta 2470. Inimesed on hakanud galaktikat koloniseerima. Selleks, et karmides tingimustes hakkama saada koolitatakse lapsi juba varases eas tehnika ja kosmoselaevadega ümber käima. 

 

Noor tüdruk Lilit (10) hakkab õppesõidu ajal lollitama, mistõttu kaotab kosmosesüstik juhitavuse ning kihutab tuhatnelja tüdrukuga avakosmosesse.Lilit on sunnitud tegema hädamaandumise võõrale planeedile.

Planeedil avastab ta, et maandumise käigus on katki läinud tema kosmoselaeva opereeriv südamik, ilma milleta tal süstikut käivitada enam ei õnnestu. Planeet on aga väga külm ja vaenulik ning tüdrukul tuleb oma elu päästmiseks kiiresti tegutsema hakata. Oma õnneks märkab ta planeedil robotit, kelle rinnus põleb samasugune südamik, nagu tüdrukul kosmoselaeva parandamiseks vaja läheb. Lilit mõtleb välja kavala plaani, kuidas masinalt südamik kätte saada, kuid plaani ellu viies selgub, et robot ei olegi lihtsalt külm masin, vaid omaenda tunnete ja mõtetega tehisintellekt. Nüüd peab tüdruk tegema otsuse, kas tema pääsemine kaalub üle teise isiku elu.

Film räägib lähedusest, sõprusest ja eneseohverdusest.
 

Tegijad

Filmi tuumik õpib Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kolmandal kursusel. Üheskoos oleme uurinud ulmežanri ja tahame linale tuua filmi, mille sarnaseid Eestis palju ei tehta. Tahame rikastada Eesti filmimaastikku, et ka tulevikus sünniks Eestis palju eriilmelisi linateoseid.
 


 

Film sünnib koostöös Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse, Eesti Kunstiakadeemia, Viljandi Kultuuriakadeemia ja Balti film, meedia ja kunstide instituudiga. Soovime filmia Ida-Virumaa ebamaisetes asukohtades, et vaatajani tuua, midagi sellist, mida Eestimaal iga päev ei näe. 

Kogutav summa kulub peamiselt kunstiliste lahenduste jaoks. Koha peale on vaja ehitada kosmoselaeva välisfassaad. Samuti paviljonis filmime kosmoselaeva interjööri mille ehitamise peale kulub palju vahendeid. Tahame kasutada pürotehnilisi lahendusi, hologramme ja projektsioone looduses. Selleks, et saaksime külmal ajal välistingimustes filmida on vaja kohale vedada soojakud ja välikäimlad.

Film saab valmis juunis 2021.
 

  • 88 hooandjat
  • 2716€kogutud 2500€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 23.Jan.2021

Sarnased projektid

Lühifilmi "Auk. Pilketragöödia kultuurimaastikule" väljatoomine Viljandis

  • 50%kogutud
  • 531€toetatud
  • 11 päeva veel