Maailma pikim moelava Tallinnast PariisiKasutaja  Lisette Sivard projekt kategoorias Kunst

"MANIA GRANDIOSA. Tallinnast Pariisi" on viieks päevaks kümnele modellile loodud maailma pikim moelava, kogupikkusega 100 kilomeetrit, alustades Tallinna Lennujaamast ning jõudes välja Pariisi külla, Lääne-Virumaale, mille ratsamaneežis toimub teose pidulik lõpp-vaatus. Projekti autorid ning loomingulised juhid on kunstnikud Karl Joonas Alamaa ja Lisette Sivard.

Kümme modelli ehk performerit alustavad 4.juulil Tallinna Lennujaamast fiktiivsel moelaval kõndimist, sealt edasi viib tee neid läbi metsaradade ja külavaheteede kuni kestvusmoelava viimasel päeval, 8. juulil, jõutakse Pariisi külla. Läbitavateks paikadeks on näiteks Maardu, Moe, Tapa, Kehra ja Mustjõe jpt, mille kohalikud huviringid ja kultuuriseltsid on oodatud teekonnal osalema. Kestvus-performance'i ajal ööbitakse nii metsas kui läbitavate külade kultuuri- ja koolimajades.

Modellirivile luuakse spetsiaalselt kestvusteose jaoks loodud komplektid, mis pärast teekonda taiestena säilitatakse. Osalejatel palutakse viie päeva jooksul kanda samu komplekte, mis on taotluslikult üksteisega samasugused. Teekonnal rõivad muutuvad ja määrduvad, jäädes nii seda märgistavateks sümboliteks.

Teos on justkui palverännak moemekasse, mille võtavad iga-aastaselt ette tuhanded inimesed lootuses lõpuks "pärale" jõuda. Teos tõstatab küsimuse, mis saab siis, kui ihaldatud moepealinna ja metropoli asemel ootab pärast rasket katsumust ees hoopis maakodu? Mis saab siis, kui unistused teisenevad, ihaldatu kaugeneb ning kas ja millal lõpeb teekond?

"MANIA GRANDIOSA. Tallinnast Pariisi" on mõtteavaldus nii Eesti moest, kohalikust kultuurimaastikust kui ka väikeriigi mõttemallidest ja väärtusruumist laiemalt. Katsumus või proovilepanek on äärmiselt eestlaslik tegevus. Mõtteviis, et "sihikindlus viib sihile" ning ainus kindel viis leida rahulolu ja õnn on nähes vaeva. Kui lisada eelnevale juurde ka moemaastikul laialt levinud saavutusnälg ning võistlushimu, siis võtab teos ette väikeriigi kultuuritegijate kompleksid ja igapäevakomponendid ning seob need kokku eneseiroonilis-kriitiliseks tervikuks. Kõige pikem, kõige raskem, kõige uhkem - sest nii tegutsedes peaks justkui jõudma kaugele.
 

Hooandja toetuse kasutamise eesmärk

Meie eesmärgiks on projekt suurejooneliselt ning mitmekülgselt teostada. Teiepoolne toetus võimaldab meil:

  • riietada 10 modelli kvaliteetselt Eestis valmistatud kostüümidesse
  • tagada nii modellide kui ka vabatahtlike heaolu teekonnal ja ürituse vältel (toitlustus, ööbimine)
  • korraldada pidulik lõppvaatus Pariisi ratsamaneežis 8.juulil (produktsioon, ruumi ning tehnika rent, transport)
  • korraldada lõpuüritusel osalevale publikule kureeritud audiovisuaalne bussireis Tallinnast Pariisi
  • katta teekonna jäädvustamise kulud (nii fotode kui ka lühifilmi näol)
  • avaldada 2024. aastal nii teekonda kui ka kaasaegset moemaastikku analüüsiv trükis, mis koosneb eriilmelistest tekstidest ning fotojäädvustustest
     

Kingituste kättesaamine

Võtame kõigi hooandjatega peale projekti edukat lõppemist e-posti teel ühendust ning küsime täpsustava info paki saatmiseks. Kutsed edastame e-posti teel.
 

Rohkem infot projekti veebilehel: https://maniagrandiosa.ee/

  • 80 hooandjat
  • 4139€kogutud 4000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 19.Jun.2023