Mareks Lobe debüütplaat CON SPIRITO (hingega)Kasutaja  Mareks Lobe projekt kategoorias Muusika

Mängi videot

Olen Eesti Rahvusmeeskoori (RAM) laulja ja mitme koori dirigent Mareks Lobe.

Viimasel paaril aastal olen andnud rea iseseisvaid soolokontserte, samuti on aastate jooksul kogunenud ka ilusaid ja meeldejäävaid ülesastumisi solistina koos oma olulisima tööandja Eesti Rahvusmeeskooriga. Olen seeläbi saanud kuulajale vahendada palju ilusat muusikat, millest nii mõnedki teosed on muutunud väga hingelähedasteks. Neist lemmikutest on välja kasvanud päris uhke nimekiri laule. Ka paljud tuttavad on tundnud huvi minu sooloplaadi vastu ja kuna mul pole seni olnud seda neile pakkuda, siis tundus, et viimane aeg on viga parandada ning pakkuda huvilistele muusikat, mis võiks lisaks minu hingele ehk ka teisigi puudutada!

Sestap saabki minu debüütplaadi nimeks „Con spirito“ (’hingega’)

Plaadil kõlab muusika, mille loonud eesti heliloojad Kuldar Sink, Tõnu Kõrvits ja Aare Kruusimäe. Üheks minu suureks lemmikuks on Bobby McFerrin, kes muuhulgas teinud ainuomased seaded mitmele tuntud klassikalise muusika palale. Neist paar näidet tulevad ka minu plaadile.

Plaadi sünnile aitavad kaasa Piret Aidulo, Aare Tammesalu, Eesti Rahvusmeeskoor jpt.

Minust endast

Laulmine ja musitseerimine laiemalt on meie suguvõsas nii ema kui ka isa poolt olnud au sees juba mitmeid põlvkondi. Minu ema väidab naljaga pooleks, et ma olevat laulma hakanud enne, kui rääkima. Kui palju selles nüüd ikkagi tõtt on, seda ma ei oska öelda, aga oma esimese avaliku esinemise sooritasin 6-aastaselt ETV lastesaates „Laulujütsid“ Eino Tambergi lauluga „Agar pagar“. Sama aasta sügisel, kui alustasin kooliteed N.V.Gogoli nimelises Tallinna 21. Keskkoolis, võeti mind ka RAM-i poistekoori ridadesse. Kui mõelda, et see sündis 1978. aastal, siis tuleb välja, et  mul on olnud tõeline privileeg (koori)muusikas oma sõna sekka öelda juba 35 aastat!

Muusikalise hariduse olen saanud 21. Keskkoolist Lydia Rahula ning seejärel Peeter Perensi käe all G.Otsa nim Tallinna Muusikakoolis dirigendi erialal. Hiljem olen end täiendanud ka mõned aastad Eesti Muusikaakadeemias muusikapedagoogika (Andres Heinapuu kl.) ja laulu erialal (Ervin Kärveti ja Mati Palmi kl)

Alates 1993. aastast töötan Eesti Rahvusmeeskooris baritoni häälerühma lauljana, alates 1999. aastast ka koori solistina. Olen osalenud RAMi lauljate vokaalansamblites Kuninglik Kvintett ja Improloo ning astunud üles erienavate kooride projektides, samuti vokaalsümfooniliste suurvormide esitustes. Väga põnev oli kaasa teha väikest rolli ooperis, mida etendati kümnel korral The New Israeili Operas Tel Avivis.

Paralleelselt lauljatööga olen juhatanud 1989.aastast ka erinevaid koore. Hetkel olen nelja kollektiivi kunstiline juht: Viljandi meeskoor  Sakala, Kuivajõe Meeskoor, politsei segakoor Akord ning alates käesoleva aasta oktoobrist  Järvenpää naiskoor Ainottaret. Oma teist tegevusaastat alustab ka täiskasvanud koorilauljatele suunatud solfedžo kursus. Olen olnud meeskooride laulupäevade üldjuht ja 2006. aastal Põhja- ja Baltimaade meeskooride laulupeo üldjuht.

Lõpetuseks

Kuna plaadistamine on üsna kulukas ettevõtmine, samas aga puuduvad mul oma unistuse elluviimiseks nii sponsorid kui ka algkapital, rajaneb kogu projekti edukus teie lahkusel. Saadud raha eest valmib plaat esimesest salvestussekundist kuni 1000 valmis plaadini, sisaldades helirežissööri, muusikute, plaadi kujundaja, fotograafi ja Hooandjasse projekti tutvustava klipi teinud inimese töötasud, salvestuspaiga renditasu, plaadi tiražeerimist, autoritasusid, plaadi presentatsiooni jpm.

Ameerika kirjanik Beth Mende Conny on öelnud:

„Pole olemas võimatuid unistusi, on vaid piiratud ettekujutus võimalikkusest.“
Nii usun ka mina, et kõik on võimalik- koos Sinuga, hea hooandja, päris kindlasti!
Aitüma, et aitad mul suure unistuse teoks teha!

Lisan ühe näite minu plaadile minevast repertuaarist.

http://www.youtube.com/watch?v=KcLVHwBdu6k

Sarnased projektid

Pärlini debüütalbumi väljaandmine

 • 112%kogutud
 • 2806€toetatud
 • 8 päeva veel

Tidi debüütalbumi "Hommikpäevõhtuöö" väljaandmine

 • 12%kogutud
 • 352€toetatud
 • 20 päeva veel

AveNue - 25!

 • 55%kogutud
 • 770€toetatud
 • 32 päeva veel

Black Bread Gone Mad teise albumi "MAA" väljaandmine

 • 89%kogutud
 • 2680€toetatud
 • 10 tundi veel