Meditatiivne tantsuetendus "Siddhartha"Kasutaja  Maria Goltsman projekt kategoorias Teater

Mängi videot

 

Valmimas on meditatiivne tantsuetendus "Siddhartha", mille toob lavale uus, eelmisel aastal Tallinnas loodud vaba tantsutrupp "Goltsman Ballet" Maria Goltsmani juhendamisel. Etenduse loomiseks on olemas Eesti Kultuurkapitali poolne toetus, mis katab projekti eelarvest ühe kolmandiku. Hetkel on puudu viie tantsija palgakulud. Oleksime väga tänulikud, kui saame selle kuluartikli kata Teie abiga.

Kohtumiseni 6.,7. ja 8. juunil KUMU auditooriumis!

........................................

meditatiivne tantsuetendus "Siddhartha" 

Lavastus: Maria Goltsman

Koreograafia ja esitlus: Maria Goltsman, Saile Johanna Langsepp, Heili Parras, Üüve-Lydia Toompere, Aleksandr Zemzurov, Egor Zadoya

Helikujundus: Jevgeni Berezovski, Lilian Langsepp, Semjon Goltsman (Venemaa)

Valguskujundus: Aleksander Platunov

Kostüümid ja lavakujundus: Liina Unt

Foto- ja videokujundus: Andrei Bonchuk

 „Siddhartha“ on minimalistlik, meditatiivne, mitmekihiline, rahuliku rütmiga täidetud tantsuetendus, mille idee toetub Herman Hesse samanimelisele romaanile. Katsetamise, otsingu, valikute tegemise ja kannatliku ootuse kaudu leiab peategelane oma sisemise rahu, vastuse oma põhiküsimusele. Ühe olendi mitmekülgsus sulab maailmanähtuste erinevuste ühtsusega. Askeetlus ja kannatus vahelduvad kire ja säravate mängudega. Pimeduses kompamine vaheldub teadmisega, välimine peegeldub sisemises, vaikus kõlab, liikumatuses peitub ülim dünaamika. Seest leiad selle, mida otsisid väljas.

Maria Goltsman (1978) on Tartu Ülikooli semiootika ja kulturoloogia teadusmagistrikraadiga vabakutseline tantsija, koreograaf ja kaasaegse balleti treener. Maria on lõpetanud Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli Jelena Poznjak-Kõlari klassi, töötanud balletiartistina Vanemuise Teatris, täiendanud ennast LABAN kaasaegse tantsu keskuses Londonis. Maria lavastab, tantsib, õpetab TLÜ koreograafia osakonnas ja mujal, korraldab projekti "tantsijalt tantsijale" ning kirjutab tantsuartikleid. Koreograafina on Maria toonud lavale etendused "tühjuste täitmine" (2009), "Merikajakas" (2011), "Hingamised" (2011), „Sofi ja Võlulind“ (2012). 2012 aastal asutas Maria vaba tantsutrupi Goltsman Ballet, mis tegutseb kaasaegse balleti valdkonnas.


Etenduse kestus koos vaheajaga orienteeruvalt poolteist tundi.
Soovitatav vaatajatele vanuses alates 13. elusaastast.