Toeta Vabamu näitust "Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks"Kasutaja  Vabamu muuseum (Kistler-Ritso Eesti SA) projekt kategoorias Sündmus

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu avab 19. novembril 2021 näituse "Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks". Näitus võtab kokku Eesti e-eduloo saamis- ja kulgemisloo ning heidab pilgu tulevikku. Näituse kuraator on Henrik Roonemaa. Näitus jääb avatuks 19.11.21 – 23.10.22.
 

Näituse saamisloost

Digivõimaluste arendamine on meie riigi jaoks olnud üheks võimaluseks majanduslikult ellu jääda ja silma paista. Nii pisikesel riigil nagu Eesti pole selleks maailma vägevatega võrreldes just palju võimalusi.

Miks just meie ja kuidas me seda teeme? Eestlastes on midagi, mis ei luba meil jääda nähtamatuks. Meis on mingi isemoodi jonn, mis käivitub siis, kui me seisame silmitsi ülesannetega, mille teostamine näib võimatu. Meie digiriigi edulugu on kindlasti üks tõestus sellisest realiseerinud jonnist, mille vilju saame me nautida ise ja näidata uhkusega ka teistele.

Näitus räägib sellest, millistel eeltingimustel sai kasvada Eestist üleilmse digieduloo juhtriik, kuidas on digitaalne ühiskond muutnud nii riigi, eraisiku kui ettevõtja tegevust, millised on tänased uued väljakutsed seoses tehnoloogia arengu ning selle pahupoole – küberturvalisuse ning digikäitumise riskidega ja kuhu viib Eesti riigi uus visioon meie digiühiskonna tuleviku.
 

Kellele on seda näitust vaja?

Kõigile! Nii neile, kes on digihüppe ise läbi elanud kui ka noortele, sest nemad on need, kes hakkavad loodud e-riigi alustaladele uusi korruseid looma ja selleks on oluline end juba tehtuga kurssi viia. Hiljuti tehtud küsitluste põhjal on ilmnenud, et paljud noored ei teagi, kuidas e-riigi teenuseid kasutada või mis asi on X-tee. Tundub hämmastav, kas pole? Noored on ju need, kes igal sammul kasutavad nutiseadmeid ja surfavad kõikvõimalikes keskkondades.
 

Näituse visuaalne pool

Näituse visuaalne pool on väga värviline ja atraktiivne – e-riigi loost saab Vabamus käegakatsutav ükssarvikute ja tehnohiidude maailm, kus oma koht on ajaloolistel arvutitel, mobiilidel, videomängudel ning oleviku ja tuleviku e-riigi lahendustel. Selleks, et näitusel tutvustavat paremini mõista ja talletada, on kogu väljapanek väga emotsionaalne ning helgeid elamusi pakkuv. Vähe teksti aga palju seda, mida vaadata, kogeda, puudutada, kuulata jne.
 


 

Miks peaks näitust toetama?

Hooandja toel tahame koguda vahendeid näituse täiustamiseks ning soovime, et näitusele jõuaksid kõik huvilised, eriti aga noored, sest nemad hakkavad juba rajatud e-riigi võimalustele uusi kihte peale ehitama. Aga selleks on vaja, et nad tahaksid ja läheksid õppima tehnoloogiaga seotud erialasid. Läbi näituse tahame panna noori vaimustuma tehnoloogimaailma võimalustest ning näidata, et igaühest neist võib saada mõne ägeda digilahenduse looja. Usume siiralt, et noorte kirg ja võime mõelda ning teha asju n-ö out of the box, võib aidata e-Eestil ja digimaailmal kasvada seniavastamata kõrgustesse.

Aita meil muuta näitusekülastus noorte jaoks elumuutvaks sündmuseks. Osta Hooandja kaudu näituse pilet juba täna ning tule ise või kingi pilet noorele, kellest võiks saada tuleviku tehnoloogiamaailma täht. 
 


 


 


 


 


 

  • 88 hooandjat
  • 11325€kogutud 10000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 19.Nov.2021

Sarnased projektid

Talendishow "Annetekoda 2024" – Aitame Eestimaa annetel särada!

  • 4%kogutud
  • 210€toetatud
  • 15 päeva veel