Mood-Performance-Tants moelavastus “Chapter 18”Kasutaja  Mood-Performance-Tants projekt kategoorias Teater

Moeetenduste sari ​Mood-­Performance-­Tants (MPT) avab uue peatüki!​

7. mail toimub Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis MPT moelavastus “Chapter 18”​, millega tähistatakse Eestis ainulaadse moeplatvormi täisealiseks saamist. Inspireerituna muinasjuttudest ning unenäolisest mõttemaailmast läbib MPT lapseliku rännaku, et jõuda uue peatükini täiskasvanueas.

Tubina saali täidab üheks õhtuks vaatemänguline moelavastus. Lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst viib külastajad võlumetsa, kus leiab aset erakordne moeseiklus. Külastajate ette laotub kirev maastik täis tantsu­ ja ​performance-​­kunsti, millele loob visuaalselt lummavad valgusvormid valguskunstnik Taavi Toom. ​Muusikainstrumendid paneb imepäraselt kõlama helilooja Ardo Ran Varres.

MPT peatükk algab puhtalt lehelt ning võimaldab noortel moeloojatel jutustada isikupärase muinasloo​. Andekate noorte loodud moekollektsioonid läbivad suureks saamise tseremoonia, mille peategelasteks on 76 ebamaist modelli ja tantsijat. Atmosfääri loob lumivalge võlumets,​ mille varjatud värvidest ning varjunditest ilmuvad nii troopilised korallrifid, kõrbetaimed kui ka jäälilled.

Kõik etendusel osalevad disainerid läbisid avaliku kavandite konkursi​. Edasipääsenud disainerid valis välja žürii, kuhu kuulusid TKK rektor Vallo Nuust, tekstiilikunstnik Aet Ollisaar, moedisainer Johanna Nurm (Jonurm), nahadisainer Stella Soomlais ja MPT lavastaja Jaan Ulst.

MPT 2016. aasta etendusel osaleb 11 ühis­ ning üksikkollektsiooni.

Konkursi läbinud ja etendusele pääsenud kollektsioonid:

Liisbet Saue ​“Kaasiku taga kuusikus”
Krete Beljaev & Manni Aia​ “Must joon”
Elise Kruusel & Lisette­Maria Puhalainen ​“MMinimalism”
Cathreen Selgis​ “Illusion (of adulthood)”
Laura Viia​ “Oma mõtete vang”
Diana Kivits ​“Element M”
Karin Kreek ​“Succulent”

Lisaks esitlevad oma loomingut külalisesinejatena:

Morta Nakaite​ (Leedu)
Liucija Kvasyte​ (Leedu)
Elina Heilanen ​(Soome)
Tartu Kõrgem Kunstikool​ Tekstiiliosakonna ühiskollektsioon

Ürituse algusaastatest kuni tänaseni on olnud etenduse algatajateks Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kunstiharidust omandavad noored. ​Põhisihiks on lavastada igal aastal uues ja põnevas keskkonnas toimuv moeetendus, mis ühendab endas lisaks moele ka mitmeid teisi erinevaid kunstivorme. Tants, muusika ja ​performance-​­kunst ​muudavad tavalise catwalk­-stiilis moeshow ainulaadseks vaatemänguks.

Hooandjate abiga kogutud summa on abiks tehnika rentimisel, etenduse lavastamisel ja ruumide dekoreerimisel​. Tublid hooandjad saavad kingitused kätte Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonnast, etenduse päeval kohapealt või valiku korral postiga.

Moeetenduste sari Mood-­Performance-­Tants on mittetulunduslik moeüritus.​ MPT meeskond tänab kõiki toetajaid! Suur tänuavaldus Tartu Linnale, Tartu Kultuurkapitalile ning Eesti Kultuurkapitalile.

Lisainfo MPT kodulehelt www.moodperformancetants.ee ja Facebookist www.facebook.com/moodperformancetants.