Monolavastus “Ma olen paks!”Kasutaja  Piret Eesmaa projekt kategoorias Teater

“Ma olen paks!”
 
Mitu korda oled seda lauset kuulnud? Mitu korda ise öelnud? Mis tunne see tegelikult on?
 
Keegi ei ütle “Ma olen paks!” lihtsalt niisama. Selle lause taga on alati midagi katkist. Sageli on selleks normaalse, intelligentse inimese ülitundlik sotsiaalne närv, mis tajub liigset survet teistele meeldida ja sel eesmärgil teatud moel välja näha.
 
Meid ümbritsevad pidevalt õpetused, kuidas alla võtta. Ja pildid ühtmoodi kehadest, mis teistsugused kehad valeks kuulutavad. Ja nii me veedamegi oma päevi “õige” keha poole püüeldes — trenn, toit, salatrikid, imenipid. Keerutame peegli ees ja otsime riideid, mis “valed” vormid varjaks. Katsetame poose, et “õigem” välja näha. Sest see peaks meid õnnelikuks tegema. “Õige” kehaga oleksime rõõmsad, edukad ja armastatud. Kuid tegelikkuses, oma keha pidevalt kritiseerides ja “valeks” tunnistades me vaid hävitame iseend tükk-haaval, vabatahtlikult. Me lammutame oma Mina, lõigume selle pisikesteks tükkideks ja lahustame need oma ettekujutuses “õigest”.
 
Just sellest räägibki lavastus “Ma olen paks!”. See on isiklik lugu sellest, kui katki võib olla üks terve inimene. Naine või mees, noor või vana, XS või XL.
 

 
See lavastus sünnib suurest sisemisest vajadusest, võiks öelda missioonitundest, kuid sellest paraku ei piisa saali rendiks. Seetõttu vajame Su abi: palun toeta lavastuse sündi ja aita meil see lugu publikuni tuua! See võib päästa elusid, liialdamata! 
 
Piret ei tea ise ka, kes või mis ta on, aga ta on harrastanud teatrit alates 10. eluaastast ning ei oska ilma selleta elada. Lisaks on see harrastus tal korduvalt elumere lainetes ellu jääda aidanud ning just sellepärast soovib ta ka sellest end kogu elu piinanud teemast teatri kaudu kõnelda. End nii-öelda täiesti “paljaks kiskuda”, et ei oleks nii, et tegelikult kõik tunnevad seda tunnet, aga keegi ei räägi, ja siis oleme omaette veelgi õnnetumad, sest tundub nagu me oleks ainsad, kes kogu selle õnne sees õnnetud on.
 
Auri on teatris kasvanud, seda vältinud ja ringiga selleni tagasi jõudnud. Ta on olnud lava kõrval, peal, taga ja all, toimetanud väikestes ja suurtes, kutselistes ja õhinapõhistes teatrites. Kõige rohkem inspireerivad teda uudishimulikud ja otsekohesed inimesed, kes julgevad lugusid rääkida ja ausalt mängida. Pireti lugu on ka nii paljude teiste lugu, et tundub uskumatu, et seda varem laval pole räägitud. Aga peaks. Sest muidu jääbki mulje, et “mina olen vale, sest kõik teised on õiged”.
 
Etendused toimuvad märts ja aprillis Urban Yogini Õnnelaboratooriumis.
 
Teksti autor Piret Eesmaa, lavastaja Auri Jürna. Lavalaudadel Piret Eesmaa.

Sarnased projektid

Noad kanade sees

  • 65%kogutud
  • 651€toetatud
  • 21 päeva veel