Ashilevi/Sinka "Nagu poisid vihma käes" väljatoomine Tartu ÜliõpilasteatrisKasutaja  MTÜ Tartu Üliõpilasteater projekt kategoorias Teater

Tartu Üliõpilasteater on ainus Eestis 23 aastat järjepidevalt tegutsenud tudengiteater, andes tudengitele ja teistele huvilistele võimaluse osaleda lavastuste väljatoomises kahel-kolmel korral aastas, tuues publiku ette värskeid ideid ja sütitavaid elamusi. Oleme väikese-eelarveline teater, kes üritab väheste vahenditega saavutada maksimaalselt palju. Oma töös lähtume taaskasutuse printsiipidest. Mittetulundusühinguna on meie eesmärk teenitud piletitulu taasinvesteerida organisatsiooni võimekuse parandamiseks.
 


Autor Gerthrud Grents
 

Võimaldame noortele oma maailmanägemust lavale tuua tudengiteatrile kohases vabas ja toetavas õhkkonnas. Meie sihiks on pakkuda kvaliteetset, unikaalset ja riskantset repertuaari, tuues esmakordselt lavale meie teatripublikule tihti tundmatu aga väga vajaliku dramaturgia.

"Nagu poisid vihma käes" on Jörgen Sinka debüütlavastus, mis põhineb Jim Ashilevi samanimelisel näidendil.

Jörgen Sinka: "Selle lavastuse üks põhilisi teemasid on feministlik vaade mehelikkusele. Kas mees on see, kes on julge, ennastohverdav, emotsioone kinnihoidev alfa, või on mehelikkuse tunnus hoopis julgus seista vastu ühiskonna hoovustele ja olla kontaktis iseendaga? Või kas on üldse ühiskonna asi öelda, milline peab olema üks mees või üks naine? Minu arvates on eelkõige oluline olla lihtsalt inimene kõigi oma heade ja halbade külgedega ja anda maailmale tagasi võimalikult palju head, nii tegudes kui ka sõnades."
 


Autor Triinu Pungits
 

Mitmete auhindadega pärjatud näidend "Nagu poisid vihma käes" on Jim Ashilevi tänapäevane draama noortest meestest, mis lahkab, kui palju võib inimesest ohverdada ühiskonda sulandamise nimel. Mõeldes vaimuhaigla ajaloole, on nii vägivald kui ka vägivaldne lahterdamine seal juba aastakümneid lubamatu tervist kahjustav lahendus. Mis järeldusteni aga jõuame, kui ühiskond ise on üks suur vaimuhaigla, kus aeg on seisma jäänud ja elektrišokiteraapia tundub muu toimuva taustal inimliku ravimeetodina?

Sinka "Nagu poisid vihma käes" annab teatripublikule võimaluse mõelda oma "mina" piiride seadmise üle. Loo jooksul on publik indiviidile suunatud vaimse ja füüsilise vägivalla tahtmatuks tunnistajaks. Nii nähtub, kui palju võime märkamatult, tavapärase elu käigus, lahterdamisega endale ja teistele ülekohut teha.
 


Autor Triinu Pungits
 

Hooandja toetust vajame kostüümide, rekvisiitide ja lavakujunduselementide soetamiseks ning kunstniku töötasu toetamiseks.

900 euro täitumisel saavad kaetud kostüümide, rekvisiitide ja lavakujunduselementidega seotud vajadused.
1200 euro täitumisel saab ka kunstnik osa oma tööst tasustatud.
 


Autor Triinu Pungits
 

Sobilik vanusest 16+. Etenduses suitsetatakse, kasutatakse püssipauke, lavatossu ja sähvivat valgust.

Teksti autor: Jim Ashilevi
Lavastaja, muusikaline kujundaja: Jörgen Sinka
Näitejuht: Peeter Piiri
Lavastaja assistent: Anel Neumann
Produtsent: Kelly Kittus
Kunstnik: Triinu Pungits
Valguskunstnik: Kristjan Tammi
Liikumisjuht: Jaanika Tammaru
Viisistaja: Annabel Berg
Tehniline assistent: Madli Kaljo
Tehniline konsultant: Enor Niinemägi
Osades: Jörgen Sinka, Johann Markus Liivak, Jevgeni Varzinov või Juan Uukareda, Andreas Haunmann, Peeter Piiri, Kelly Kittus, Sigrid Polding, Arabella Vallsalu või Helen Renke, Sven Paulus, Auli Auväärt, Oskar Piik, Rudo Verner Vallner, Jan Remmelg (hääl)

Toetajad: Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Ülikool, Tartu Linn, Nexta OÜ

Sarnased projektid

Triinu Upkini live-bändiga monotüki "LÄBIMÄNG" esitamine Tartus ja Pärnus

  • 84%kogutud
  • 3316€toetatud
  • 24 tundi veel