Mariann Kiidroni ja Kadi Noole "Naine. Maskideta" luuleraamat ja näitusKasutaja  Kadi Nool projekt kategoorias Trükis

Meie oleme Mariann Kiidron ja Kadi Nool. Mariann on kirjanik, luuletaja ja tõlkija. Kadi on kunstnik. Koos oleme loomas raamatut ja kunstinäitust Naisest. Maskideta. Ja selle jaoks palumegi Sinu toetust!


Mis raamat ja näitus see on?

See on kirjandus ja kunst, mis võtab alasti naise hinge. See on nagu maskiball maskideta. Romaan läbi päriselu. Läbi erinevate tunnete ja kogemuste. Samas, oleme täiesti kindlad, et äratundmist leiab siit iga naine ja mees.

Me räägime sellest, millest tihti ei räägita. Räägime päris asjadest. Räägime sellest, mis on maskide taga. See on teekond naiselikkuseni ja iseendaks olemiseni. Kasvamine tüdrukust naiseks ja tagasi. See on lugu maskide kujunemisest ja rollide ära õppimisest eluvarietees. Ja nendest vabaks saamisest. Räägime läbi luule ja maalide oma lugu, mis on tegelikult paljuski universaalne. Kõigi naiste oma. See ei ole edulugu või lõbus lugu. Kuigi seda ka. See on elulugu, kus on taevast ja põrgut, musta ja valget, valgust ja varju, uhkust ja häbi, õrnust ja toorust, naeru ja pisaraid. See on päris. See on lugu Naisest. Maskideta.
 

Miks me seda teeme?

Me usume, et ausus ja ehedus teeb vabaks! Usume, et on palju naisi (ja miks mitte ka mehi, sest palju sellest loost on üldinimlik), kes iseend neis tunnetes ära tunnevad. Elame maailmas, kus varjamine ja hea näo tegemine on norm, kus sügavat kurbust ravitakse tablettidega, kus nõrkus on häbiväärne ja eksimine pole lubatud. Elame maailmas, kus valgus on nii sageli kunstlik, sest ta lihtsalt varjab pimedust. Elame maailmas, kus eluterve haavatavuse asemele astub üha rohkem neurootilisus ja teeseldud tugevus. Armastuse asemele draama ja väliselt kenad, kuid seest mädanevad suhted. Elame maailmas, kus iluideaali loob photoshop. "Olla mina ise" on miski, millest palju räägitakse, aga sageli ei teata, kuidas see päriselt käib. Maailm, kus me elame ei soodusta iseendaks olemist, vaid perfektsionismi ja häbitunnet, mille juured ulatuvad kaugele minevikku, lapsepõlve ja kultuurilisse pärandisse.

Läbi selle projekti soovime anda oma panuse, et seda muuta. Ütlemata kellelegi, kuidas elada, deklareerimata, mis on õige, mis vale, rääkimata teooriat iseendaks olemisest või muust tähtsast. Langetame lihtsalt oma maskid ja räägime oma lugu radikaalselt ausalt ja üleni avatult.

Läbi kunsti ja luule näitame iseend naistena kõigis erinevates tunnetes ja olukordades nii, nagu päriselt on, mitte ainult ilusas ja säravas. Näitame, mida tähendab olla naine oma väes. Olla vaba ja õnnelik. Päriselt, mitte sellepärast, et midagi muud näidata oleks liiga valus või piinlik. Näitame, et see on võimalik mitte perfektsionismi, vaid eheduse ja aususe kaudu, eelkõige iseendaga. Näitame, et oleme tegelikult kõik ühesugused oma inimlikkuses ja inimlikes kogemustes.
 


 

Projekti unikaalsus

Võib öelda, et see on psühholoogiline luule ja kunst, mis on väga isiklik, kuid samas universaalse maskide ja rollide kujundamise ning neist vabanemise narratiiviga ning midagi sellist meie kirjandusmaastikul praegu ei ole. Lugeja ja näituse külastaja saab kulgeda ja suhestuda läbi erinevate psühholoogiliste, vaimsete ja väga eluliste tunnete ja olukordade.

Me loodame, et see projekt on jõustav ja julgustav, kuid samas puudutav. Sügavust lubab lisada see, et oleme mõlemad psühholoogiaõpingud läbinud ja seda kõike, mida kujutame, oma teraapiateel tõesti kogenud ning lahti mõtestanud.

Osa raamatutest kavatseme kinkida naiste turvakodudele.

Näituse avamine ja raamatuesitlus toimub 8. märtsil, naistepäeval.
 


 

Kuidas kasutame Sinu toetust?

Toetust kasutame raamatute trükkimiseks ja kujundamiseks, näituse korraldamiseks, vajalike kunstitarvete soetamiseks, näituse avamise ja raamatuesitluse läbi viimiseks ning raamatute ja auhindade saatmiseks, sh naiste varjupaikadele mõeldud raamatud.
 

Mariannist ja Kadist:

Mariann - Enne kui üldse avastasin, et minus loovus peitub, olin loov hoopis teistel aladel. Oman kahte cum laude magistrikraadi õigusteaduse ja inimõiguste alal, olen olnud õpetaja, treener, ametnik, koolijuht, õppejõud, kaasa löönud mittetulundussektoris ja poliitikas. Praegu olen transpersonaalne terapeut, viin läbi naisteringe ja koolitusi, olen kirjanik, luuletaja ja tõlkija ning esinen luulekontsertidel jm sündmustel.

Kadi – kunst on mind alati saatnud, olen joonistanud lapsest saati. Varasemalt õppisin ja töötasin hariduse valdkonnas – olin projektijuht ja õpetaja. Viimased aastad olen teinud suure muutuse ja õppinud terapeudiks, ning juhendan mindfulness ringe ja maalin.
 

Sarnased projektid

Igor Bezrodnõi – muusiku portree.

 • 27%kogutud
 • 1505€toetatud
 • 13 päeva veel

Olev Annuse elulooraamat "Tallinna Terminaator"

 • 65%kogutud
 • 2265€toetatud
 • 14 päeva veel

Abivahend lastele ja nende vanematele: komplekt "Minu tunded"

 • 68%kogutud
 • 3250€toetatud
 • 42 päeva veel

Raamat "Tallinna Lastekodu 20"

 • 4%kogutud
 • 275€toetatud
 • 19 päeva veel

Kaisa luulekogu "Mustvalge unistus" väljaandmine

 • 69%kogutud
 • 1276€toetatud
 • 27 päeva veel

LASTE OMA SPORDI AABITS

 • 1%kogutud
 • 100€toetatud
 • 52 päeva veel