Nest Eesti disaini pood Norras Kasutaja  Eveliis Kund-Zujev projekt kategoorias Kultuurisaadikud

Mängi videot

Tere! Olen Eveliis ja oma 34-st eluaastast poole olen seotud olnud Norraga – kõige pealt Rotary vahetusõpilane keskkoolis, siis kunstiajalooõpingud Lillehammer Högskoles ning praktika Oslo ülikoolis, edasi juba tööalaselt. Viimased kümme aastat olengi töötanud ekspordiga Norra. 2013. aastal sündis aga meie perre Britt Ida Loviisa ja pööras kogu meie elu pea peale. Suuresti tänu temale jõudsin ma ka selle projektini.

Just tänu temale tekkis mul suurem huvi lasteriiete vastu, mis mind viis kokku toredate Eesti tootjate moeloominguga. Sellest huvist on välja kasvanud lausa üritustesari „Moepühapäev”, mida eelmise aasta suvest oma restoranis korraldame. Läbi lastemoe hakkasin ma üha enam märkama üldse Eesti disaini. Mitte et ma ei oleks seda alati teadnud, et Eestis toodetud asi on „hää asi”, aga siiski olin ma meeldivalt üllatunud. Üks asi viis teiseni ja ühel hetkel tabasin ma end mõttelt, et küll oleks tore seda „hääd asja” ka mujal maailmas tutvustada.

Ja kust ikka mujalt alustada kui Norrast. Norrast, mida ma tunnen läbi ja läbi, mida ma natuke isegi oma koduks pean. Kõige pealt võtame Oslo, siis Manhattani!

Aga kui ilma naljata, siis minu suur soov on tõepoolest avada Norras üks tilluke Eesti disaini tutvustav poeke. Mul on hea meel, et minu projektiga on suurima hea meelega soovinud juba ühineda nii paljud toredad Eesti tegijad.

Lasteriided:

- Happy Bows
- Mimi Disain
- Bluebird
- NORA
- Dadamora
- Villapai

Lastetooted:

- Nannipung
- Nimega lutid ja beebitekid
 

Riided/aksessuaarid/tekstiil:

- Tallinn Dolls
- Donna Nordica
- Shoeshi
- Katariina Ehted
- Woolish
- By Epp Mardi
 
 
 
Mööbel:
- Talken Design
- Black Gizmo

 

Kahjuks on aga nii, et vaid headest plaanidest ja kavatsustest ei piisa ning iga ettevõtmine vajab ka rahalist toetust, ekspordi puhul ja eriti väljaspool Euroopa Liitu tuleb arvestada ka arvestusväärse bürokraatiaga, millega kaasnevad kulutused. Rahapuu, mille ma suures usus maha istutasin, ei läinud kasvama ja nii pöördungi ma heade hooandjate poole, kelle abiga ma loodan selle toreda projekti käima lükata. Eesti asi on väärt maailmas tutvustamist, te ju olete sellega nõus?

Nii nagu ütles Toots, et kui tervet rehkendust ei jõua, siis teeb ta pool, olen ka mina oma rehkenduse nö pooleks jaganud. Sest alustada saab ka väikeselt, siis tuleb vaid rohkem pingutada.

Minu eesmärgid on:

12 000 eurot

Kui saame oma miinimumeesmärgi täidetud, on meil võimalik Norras avada 3-4 kuuks pop-up pood alates juuni 2015.

14 000 eurot

Kui saame kogutud suurema summa, on võimalik reklaami tegemiseks kaasata populaarsed Norra blogijad ja muud reklaamikanalid ning korraldada promoüritusi, et hea Eesti asi veelgi paremini silma hakkaks.

18 000 eurot

18 000 eurot aitaks avada päris oma poekese.

21 000 eurot

Kui saame kokku 21 000 on võimalik poekese sisseseadmisele kaasata spetsialiste, kes aitavad meie poekesele õige „meigi” teha. Nii et see ei ole vaid üks paljudest poekestest, vaid silmatorkav ja hubane Eesti disaini pesa Norras!

Just selle pärast sai ka poekese nimeks valitud „nEST

Loome üheskoos Eesti asjadele Norra pesa!

Hooandjatele oleme kokku pannud tänutäheks ka erinevas väärtuses kingitused, kuid kõiki täname Katre Eesmaa Disaini poolt kujundatud tänukirjaga.

  • 104 hooandjat
  • 2273€kogutud 12000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 06.May.2015