NID esitleb: Eesti keraamika Pariisi disaininädalalKasutaja  NID projekt kategoorias Kultuurisaadikud

UUS EESMÄRK: Eesti keraamikute näituse vernissage ja näitusetrükised Pariisi disaininädalal

Suur-suur tänu kõikidele hooandjatele! Teie abiga oleme kogunud vajaliku summa (1125 eurot), et saaksime Pariisi Disaininädalal paika seada Eesti ja Soome keraamika ühisnäituse! Kuna meie projekt on Hooandjas veel pea kolme nädala jagu aktiivne, siis otsustasime võimalust kasutada ning kutsuda kõiki üles hoogu andma ka näituse vernissage'i korraldamisele ja näitusetrükiste tegemisele! Avamispeol on kogu ettevõtmise juures väga tähtis roll mängida - just seal vahetatakse kõige rohkem kontakte ja tekib võimalusi uute koostööpartnerite leidmiseks! Näitusetrükised käivad aga iga korraliku näituse juurde, kuna aitavad külastajal eksponaatide keskel paremini orienteeruda ning disainerite kohta vajalikku informatsiooni leida.

Seega: tegu on oluliste elementidega, mis kuuluvad ühe profesionaalse näituse juurde! Ja mis kõige tähtsam: tegu on elementidega, mis osalevatele keraamikutele rahvusvahelisel tasandil uute võimaluste leidmistele hoogu lisavad! Anname Eesti disainile koos hoogu!
 

Mis või kes on NID?

NID on rahvusvaheliselt Eesti disaini tutvustav ühendus, mille esimeseks etteasteks oli 2015. aasta Pariisi disaininädala raames popup showroom'il Eesti disaini, toidukultuuri ning muusika tutvustamine.

Möödunud aastal oli külastajate huvi Eesti disaini väljapaneku vastu suur. Eelkõige just seetõttu peab NID oluliseks ka 2016. aastal Pariisi disaininädalal osalemist, tekitades järjepidevust ning muutes seeläbi Eesti disaini Prantsusmaal nähtavamaks. Kuigi disaininädal on lühike, aitab see oma intensiivsusega kohalikku turgu testida. NID on eelmise aasta popup showroom'i põhjal suutnud oma imago kujundada ning soovime oma tegevust Pariisis jätkata ja sealsel disainimaastikul tähelepanu võita.

Viimasel paaril aastal on Eesti disainerid rahvusvaheliselt palju tähelepanu pälvinud, NID soovib sel korral aga kodumaist disainitoodangut teise külje alt näidata ja seepärast otsustasime keskenduda põhjalikumalt vaid ühele temaatikale ning esile tuua andekaid noori keraamikuid. Kuna NIDi funktsioon Pariisis on olla ühenduspunktiks Eesti kultuurile ja disainile väljaspool Eestit, luua kontakte ning soodustada koostöövõimalusi teiste riikidega, astusime sel aastal selles suunas sammukese edasi: NID osaleb 2016. aasta Pariisi disaininädalal koos Soome Disainerite Liitu Ornamosse kuuluva kuue Soome keraamikuga.

Oleme ühel meelel meie Soome kaaskuraator Veera Tammineniga, et ühisnäitus loob soodsa pinnase dialoogiks kahe põhjamaa kaasaegses keraamikas valitsevate suundade vahel, tuues välja nende ühisjooned ja erinevused ning võimaldades samas ka suuremat tähelepanu Pariisi disaininädalal. Seega on antud projekti eesmärgiks Eesti disaini rahvusvahelisel tasandil märgatavaks muutmine. Osalevatele keraamikutele on see heaks võimaluseks enda loomingut laiemalt tutvustada ning kontakte luua. Teeme omalt poolt kõik võimaliku antud sündmuse aktiivseks kajastamiseks.

Sel aastal osalevad disainerid:

 • Ene Raud
 • Mariana Laan
 • Jarõna Ilo
 • Karmen Saat
 • Helina Nelis
 • Kadi Hektor
 • Mirjam Loks
 • Annike Laigo

Soome poolt on osavõtjateks:

 • Eeva Jokinen
 • Matias Liimatainen
 • Heidi Aulikki Puumalainen
 • Heini Riitahuhta
 • Eva Spoof
 • Veera Tamminen

Miks meil on vaja Sinu toetust?

Hooandjate toetust vajame näituse korraldamiseks ning tehniliste küsimustega seotud lisakulude katteks. Kuigi oleme leidnud partnerid, kes meid abistavad nt. Shipitwise ning Eesti Suursaatkond Pariisis, jääb meil puudu vahenditest, mis on vajalikud kogu väljapaneku esinduslikuks eksponeerimiseks. Seepärast vajamegi just Sinu toetust, et saaksime Eesti disainerite võluvat loomingut rahvusvahelisele publikule väärikalt tutvustada.

 

Oleme väga tänulikud iga pisemagi panuse eest!

Kõigi hooandjatega võtame isiklikult ühendust, et kokku leppida auhindade kättesaamine.

NIDi liikmeskond on võrreldes eelmise aastaga natuke muutunud. Projektijuhtideks on endiselt Triin Loks ja Kätlin Lõbu, kommunikatsiooniga tegeleb Pariisis Maris Kase ning sel aastal ühines meiega Kirsi Õis.

Videoklipp:

Osalesid: Kadi Hektor, Jarõna Ilo, Karmen Saat, Mariana Laan ja Ene Raud
Filmis ja monteeris: Peter Kollanyi
Teksti luges: Rebeka Rummel
Muusika: Mick Pedaja "Aeg"

Lisainfot vaata ka:

http://www.nid.ee/
https://www.facebook.com/nordicinnovativedesign/

Projekti tunnuspilt:

Keraamik Kadi Hektori töö "Visad Hinged"