NutimälestusmärkKasutaja  Anton Bratanov projekt kategoorias Tehnoloogia

Tere! Minu nimi on Anton ja poole oma elust olen teinud hauamälestussambaid ja kaunistanud neid: pühendun surnud inimeste mälestusele. Mõtlesin palju sellele, et maailm mu ümber muutub, aga matuste traditsioonid pole muutunud juba paljude sajandite jooksul. Palju kordi olen vaadanud, kuidas matustel räägitakse soojasid sõnu, jutustatakse lahkunu elust ja nendest mälestustest on näha, kui palju see inimene tähendas tema sugulaste ja sõprade jaoks. Kui kõik traditsioonid on täidetud, sõnad ja mälestused jäävad ainult südamesse.
 
Me hoiame mälestusi nagu midagi salajast, kuid saabub aeg, kui me lahkume ja meie mälestused lahkuvad meiega. Kui räägime kellestki oma lastele, joonistame sellest inimesest kuvandi, kuid alati ei ole võimalik teda nii elavaks muuta, nagu ta on meie jaoks. Iga järgneva põlvkonnaga pilt hajub ja kaob järk-järgult. Kord kohtusin Emmaga. Tema abikaasa oli režissöör ja stsenarist. Tema talent leidis väljenduse filmides, mis jäid järele. Emma tahtis säilitada seda, kes ta oli ja tegi mälestuste lehe. Sain sellest inspiratsiooni ja hakkasin arendama oma ettevõtet Silento, mille missiooniks on muuta lahkunud inimestest mälestuste säilitamise traditsioone. Praegu on meie tiimis üle 20 inimese erinevates maailmapaikades.
 


 

Kasutades meie veebiressursse saate praegu luua:

  • Mälestuslehe: see on koht, kus fotode ja videotega salvestatakse inimese elu kirjeldus

või

  • Mälestuste päeviku: see on koht, kus kõik, kes saavad päeviku omaniku kutse, võivad jätta oma mälestusi lahkunu kohta.


Nii lehed kui ka päevikud on loodud selleks, et säilitada helgeid hetki ja koguda infot otse nendelt inimestelt, kes tundsid lahkunut isiklikult. Kas nad olid kuulsad inimesed või mitte, see pole tähtis: nad olid olulised meile. Siis saavad meie lapselapsed ja lapselapselapsed ning kõik järgmised põlvkonnad näha inimest sellisena nagu nägime teda meie - elusana ja tõelisena. Meie meeskond ja mina oleme Mälestuslehe ja -päeviku formaadi välja töötanud ja oleme selle üle uhked. Me näeme, et just seda inimesed vajavad. Eristume teistest sarnastest teenustest tänu oma suhtumisele klienti: pakume personaalset lähenemist igale kliendile ja aitame lehtede ja päevikute loomisega. Meil on juba 10+ maksvat klienti.

Nüüd tegeleme oma järgmiste toodetega: mobiilrakenduse "Elavad mälestused" ja digitaalse mälestusmärgiga (Nutimälestusmärgiga). Oma mõtete valideerimiseks rääkisin inimestega kalmistutel ja pakkusin digitaalse mälestusmärgi ideed: paljud olid entusiastlikult nõus. Hiljuti saime auhinna Starter programmis ja kasutame seda osaliselt Nutimälestusmärgi arendamiseks. 

Võite vaadata meie Mälestuste päevikut ja Mälestuslehtede loomise veebikeskkonda.

Ilmselt märkasite, et Mälestuslehtede veeb on kujunduse ja funktsionaalsuse poolest väga nõrk. Tegime selle 3 aastat tagasi ja ilma rahalise toetuseta. Siis me ei teadnud, kas inimestel on seda vaja. Nüüd oleme kindlad - see on vajalik. Suurenev tellimuste arv ei võimalda meil enam mälestuslehti käsitsi luua.

Kui kogume selle kampaania jooksul 3500 eurot, värskendame Mälestuslehtede veebikeskkonda, et see muutuks ilusamaks, funktsionaalsemaks ja turvalisemaks. 2021. aasta septembriks ehitame koha, kus inimesed saavad ise koostada oma surnud lähedastele pühendatud mälestuslehti. Saab üles laadida fotosid koos kommentaaridega, koostada elulugu ning koguda teistelt inimestelt mälestusi selle inimese kohta. Lisaks pakume võimalust salvestada suure hulga andmeid - palju videosid ja fotosid. 

Kui kogume 4500 eurot, käivitame mobiilirakenduse "Elavad mälestused" 2021.a novembriks: see on interaktiivne lugu lahkunu elust (vt näidet).

Kui aga kogume 7000 eurot, töötame Nutimälestusmärgi välja selle aasta lõpuks: see on kaunis kujuke, mille kaudu on võimalik siseneda mälestuslehele või aktiveerida interaktiivne lugu surnud lähedasest mobiilirakenduse "Elavad mälestused" kaudu (vt näidet).

Selleks, et saaksite näha, kuidas arendus käib, oleme loonud Telegram-kanali, kus saate jälgida Nutimälestusmärgi arengut. 

Kuna aitate meid juba esimesel etapil ja sellel meie jaoks rahaliselt raskel perioodil, väärtustame teie toetust väga. Ja seetõttu toimetan palju kingitusi teile isiklikult kätte kogu meie meeskonna nimel.

Suur tänu teie toetuse eest,

Anton silento meeskonnast

 

Hooandja Ida-Viru nõustamisprogrammi osaleja. Programmi kaasrahastavad Startup Estonia ja Kredex.

  • 19 toetajat
  • 180€kogutud 3500€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 11.Aug.2021

Sarnased projektid

LUULEPANK

  • 6%kogutud
  • 171€toetatud
  • 26 päeva veel