Pärnu tänavaartistide festival WALKKasutaja  Johanna Roos projekt kategoorias Sündmus

Pärnu tänavaartistide festival WALK on tänavafestival, mis toimub esmakordselt 12.-13. juulil 2019 Pärnu vanalinnas. Festivalil loovad meeleolu tänavamuusikud, -kunstnikud, poeedid, (tule)tantsijad, tsirkuseartistid, näitlejad, sh Pärnu noored ja professionaalsed tänavaartistid üle terve Eestimaa. Festival on üles ehitatud "walk-by"-stiilis, mis tähendab, et tänaval esineval artistil on ees kaabu, kuhu mööduja saab raha poetada – sealt ka festivali nimi.

Tänavakunst kui iidne rändartistide elatusviis, kuid ka soov ja tahe end loominguliselt väljendada, on tänavapildis elanud pikki sajandeid. Seda enam tasuks seda hoida ja väärtustada ning seda me teha soovimegi!

Samuti on festivalil võimalik nautida head ja paremat tänavatoitu, sest tänavaid ääristavad kohalikud kohvikuid ja teevad pop-up-lette.

WALK-festivali eesmärgiks on luua Pärnusse emotsiooniderohke loomingulise atmosfääriga festival, mis tutvustab vähetuntud artiste, keda teleekraanil ei näe, ja motiveerib noori muusika ja kunstiga tegelema. Festivali alaeesmärk on propageerida tänavakunsti kui loomingulist eneseväljendust ja näidata, et kunst võib kuju võtta ka linnaruumis. Tule Sinagi ja löö kaasa!
 

Kes WALK-festi korraldavad?

WALK-festivali korraldajateks on kuus noort, kellest keegi pole isegi veel 25. Oleme punt noori, kellele meeldib muusika, kunst ja teater ning kes soovib need kõik uuel ja huvitaval moel pärnakateni tuua. Samuti soovime noori rohkem kultuurikorraldusse kaasata ja selle kaudu Pärnule midagi uut ning vinget pakkuda.
 


 

Miks vajame Su abi, armas Hooandja?

Festival toimub kindlasti! Küll aga on meie kirjust seltskonnast puudu professionaalsed tänavaartistid, kelle näitamiseks meie festival üldse toimub! Tänaval esinemine on nende töö ja me soovime, et neile oleks festival tulus ja positiivne kogemus! Aita meil Eesti vinged artistid Pärnusse saada!
 

  • 4 hooandjat
  • 51€kogutud 4000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 26.May.2019