Pelléas-Mélisande / TelefonKasutaja  Auri Jürna projekt kategoorias Teater

Mängi videot

Sel aastal algab kevad Nõmmel, sest just siis saabub Von Glehni Teatrist sahmakas värsket õhku: lavastaja Auri Jürna käe all esietendub kaheosaline ooperiõhtu “Pelléas-Mélisande / Telefon” Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio noorte lauljate esituses.

Vaid kahe etenduse jooksul (12. ja 13. märtsil) kohtuvad ebaõiglaselt unustusse langenud teatrisaalis kaks erinäolist ooperit: katkend prantsuse helilooja Claude Debussy sümbolistlikust ooperist “Pelléas ja Mélisande” (põhineb Maurice Maeterlincki samanimelisel näidendil, osatäitjateks Héloïse Bernard ja Sander Sokk) ning itaalia-ameerika päritolu helilooja Gian Carlo Menotti humoorikas lühiooper “Telefon” (Aarne Miku tõlkes, esitajateks Tamar Nugis ja Maria Leppoja).

Hetk Debussy “Pelléas-Mélisande” katkendist EMTA ooperistuudio eksamil; foto: Auri Jürna

See lavastus on oluline mitmel põhjusel: esiteks on lavakogemus ja publikutunnetus noorte lauljate jaoks just see, mis neid kõige enam nende interpreedi- ja loojanatuuri kujundab; teiseks püüame tõestada, et ooperit on võimalik teha siin ja praegu kohaliku publiku jaoks mõistetavaks ja meeldivaks, sest talenti ja pealehakkamist on meie muusikutel piisavalt, et väljaspool suuri teatrimaju esineda; ja kolmandaks toome eliitseks peetud žanri Nõmme teatrimaja, humoorika materjali ja emakeele kaudu publikule lähemale kui tavaliselt.

Lisaks lavastajale ja lauljatele aitavad väärt nõu ja jõuga kaasa EMTA ooperistuudio juht Ene Rindesalu, lavakunstnik Pille Kose (VAT Teater), valguskunstnik Sander Põllu (VAT Teater), fotograaf ja kujundaja Hanna Allsaar ja paljud teised.

Auri Jürna, lavastaja; foto: Gabriela Liivamägi

Kuna eesti talv on etteaimamatu ning Von Glehni teatrisaal päevinäinud, siis palume headelt Hooandjatelt abi saali kütmiseks lavaproovide ja etenduste ajaks, et nohu lauljate hääli ära ei võtaks ja publikul oleks mõnusalt soe nende musitseerimise nautimiseks. Tänutäheks jagame hulganisti kallistusi, suudlusi, plakateid ja kutseid, eriti heldetega loodame esikapeol tantsu lüüa!

Sarnased projektid

LÄBI LINNA: SUPILINN

  • 34%kogutud
  • 670€toetatud
  • 15 päeva veel

J. Kreemi ja T. Kikase koguperemuusikal "Uksed"

  • 53%kogutud
  • 2890€toetatud
  • 14 päeva veel

Toeta vabadusest jutustavat lastelavastust "Vabakava"

  • 2%kogutud
  • 147€toetatud
  • 2 tundi veel