RaamatuvahetusKasutaja  Leo Ariva projekt kategoorias Tehnoloogia

Hei, hooandja!

Uus algatus Raamatuvahetus annab Sulle võimaluse vahetada enda kasutult seisvad raamatud uute ja huvitavamate vastu!

Kas pole klassikaline olukord – vaatad oma raamaturiiulit ja kõik tundub nii tuttav ja kohati võib olla igavgi. Aga sõber tuleb külla ja vaatab sama riiulit suure põnevusega.
Nii ongi, sest meie kodustel riiulitel seisab kindlasti väärt raamatuid, mida me erinevatel põhjustel enam ei kasuta. Kuid mind just praegu huvitav raamat seisab hoopis unustatuna kusagil teisel riiulil ja ootab, et keegi teda loeks.

Ühendame kodused raamaturiiulid nii, et saame omavahel raamatuid vahetades muuta kõigi riiulid värskemateks!

Kuidas Raamatuvahetus töötab?

Raamatuvahetus hakkab aadressil www.raamatuvahetus.ee tööle lihtsate reeglitega:

 1. Leia oma riiulilt raamatud, millest oled valmis loobuma, kui midagi uut ja huvitavat vastu saad.
 2. Pane need raamatud pakkumisse, seda on Raamatuvahetuses väga lihtne teha. Raamatud jäävad sinu riiulisse, kuni keegi neid soovib.
 3. Pärast oma raamatunimekirja tegemist saad hakata tellima. Kui leiad kuskilt huvipakkuva raamatu, siis võidki selle endale tellida ja maksad ainult postikulu. Kui raamat juhtub olema sinu kodulinnas (raamatu asukohta saad kaardilt vaadata), võid raamatu omanikuga kokku leppida kohtumise ja niimoodi säästa ka postikulu.
 4. Kui otsid mingit konkreetset raamatut, mida keegi veel ei paku, siis lisa see oma soovinimekirja. Ka soovinimekirjad on avalikud ja nii saab keegi sind huvitava raamatu pakkumisse panna, kui ta on valmis seda vahetama.
 5. Kui keegi tellib sinult raamatu, siis postitad talle selle pakiautomaati. Postituskulu maksab raamatu tellija.
 6. Iga raamat, mis sinu käest tellitakse, annab sulle ühe lisaraamatu tellimise õiguse. Seega, enda pakutavatest raamatutest nimekirja tehes ära pane sinna raamatuid, mida ilmselgelt keegi ei telli. Pigem neid raamatuid, mida sa ise enam ei loe, kuid millel võib kellegi teise jaoks olla suurem väärtus.
 7. Raamatuid ei pea vahetama klassikalisel viisil mina sulle, sina mulle, vaid anda võid ühele, aga võtta hoopis teiselt. See teeb valiku palju suuremaks.

Iga kasutaja Raamatuvahetuse lehele tekib niimoodi oma riiul raamatutest, mida ta pakub, soovib, peab postitama või ootab. See riiul "elab", reageerib sinu hetkesoovidele ning on alati värske ja üllatusi täis.

Raamatuvahetus on tasuline teenus, kus aastane liikmemaks ja vahetuste hulk on enam-vähem samad, mis on hooandjatele välja pakutud toetuste suurus ja preemia.

Seega on hooandjad esimesed privilegeeritud, kes oma toetuse eest saavad aastase pileti Raamatuvahetuse keskkonda.

Ajagraafik ja rahakasutus

Raamatuvahetuse veebikeskkond läheb testimisele juba 2016. aasta mais-juunis ning seejärel toome teenuse avalikkuse ette.

Kuigi veeb hakkab õige varsti tööle, tahame Raamatuvahetuse kasutamise hästi mugavaks teha ka mobiilis. Just mobiiliäpi tegemiseks kogumegi raha ja loodame hooandjate abiga selle välja tuua aasta teises pooles. Kuid hooandjad ei pea ootama – te saate oma preemia kätte kohe, kui veebikeskkond suvel alustab.

Hooandjad saavad kohe vahetada

Kõik need, kes Raamatuvahetust Hooandja kaudu toetavad, saavad Raamatuvahetuses õiguse sooritada vastavalt oma panusele vahetusi, et saada uusi raamatuid oma riiulile. Aga nagu Raamatuvahetuse reegel ette näeb, on tegu raamatute vahetamise, mitte lihtsalt saamisega. Seega peab igaüks ka ise vastavalt tasuta saadavale raamatuhulgale ise vastu pakkuma. Olge kindlad, sellest saab tore tegevus, mis teid õige pea kaasa haarab!

Milline on Raamatuvahetuse kasu sinule ja kogukonnale?

 1. Raamatuid omavahel jagades säästad raha.
 2. Raamatuvahetusega võid leida raamatuid, mida jaemüügist enam ei leia.
 3. Raamatuvahetus loob uusi kontakte ja sõlmib uut sõprust!
 4. Raamatuid vahetades jäävad paljud puud langetamata.

Toeta Raamatuvahetust ja võta vastu meie tänu!

Leo Ariva ja Kaiko Kaur, Raamatuvahetuse asutajad

www.raamatuvahetus.ee

Sarnased projektid

Eesti robootikameeskond FGC'le

 • 0%kogutud
 • 20€toetatud
 • 25 päeva veel