Rahvatantsuselts Pääsuke 35. juubelikontsertKasutaja  Kadri projekt kategoorias Sündmus

Mängi videot

15. novembril toimub Nordea Kontserdimajas rahvatantsuseltsi Pääsuke 35. juubelikontsert pealkirjaga „Kes otsib, see leiab“. Peamiselt autoritantse viljelev selts toob selle tähtpäeva puhul lavale omanäolise tantsulavastuse koostöös ansambliga Jäääär.

Rahvatantsuselts Pääsuke loodi 1979. aastal. Naisrühmast alguse saanud seltsis tegutsevad nüüdseks kahe juhendaja käe all kaks lasterühma, kolm naisrühma ja kaks segarühma – kokku on meid üle 100! Viimase viie aasta hoogsa arengu taga on aga meie kunstiline juht Rauno Zubko, kes on tegev veel mitmes teiseski tantsuorganisatsioonis. Tantsumaailmas aktiivne Rauno on olnud ka tantsupidude tantsude autor ja  lavastaja.

Meiega koos astub lavale kõigile eestlastele armsaks saanud ansambel Jäääär, kes pikemat tutvustust ei vaja. 1991.aastal tegutsema hakanud ansambli koosseisu kuuluvad tänasel hetkel Jaan Sööt, Tarvo „Tarz“ Jaaksoo, Tõnu „Tõun“ Timm ja Teet Velling. Läbi aegade on Jääääres musitseerinud veel mitmed mainekad muusikud. Vähemalt 16 helisalvestit välja andnud ühendus on jätkuvalt menukas ja oodatud esineja. Külmal jää-äärel istuv kollektiiv soojendab endid rohelise teega ja kuulajaid kauni muusikaga.

Kontsertetendus ühendab rahvatantsu erinevad palged: peale autoritantsude tulevad ettekandele ka folkloorsed vahepalad ning just selle ürituse jaoks loodud vaatemäng. Hooandja toetusega saame Nordea kontserdimajas esitada mitmetahulise etenduse, kasutades kvaliteetset heli-ja videotehnikat, mis muudab selle kogemuse vaid erilisemaks. 

Siiras koostegemisrõõm ning armastus tantsu vastu on meile pakkunud läbi aastate kordumatuid emotsioone. Nüüd on aeg neid teiega jagada! Loodetavasti leiab etenduselt endale midagi nii andunud rahvakunstifänn kui ka uudishimulik folgiarmastaja. Kindlasti avastavad uusi tahke oma armastatud artistis ka Jääääre püsikuulajad ning rõõmsat äratundmist kogevad suvisel laulu- ja tantsupeol osalejad.

Rohkem infot meie kohta leiab siit:
http://www.paasuke.eu/
https://www.facebook.com/paasuke.eu

Kingitused saadame kohale posti ja pakiautomaatide abil. Tantsutundideks ja esinemisteks lepime sobivad ajad kokku.

Sarnased projektid

FinEst Funk Festival 2024

  • 2%kogutud
  • 145€toetatud
  • 49 päeva veel