Rahvusmustritega mugavad lasteriidedKasutaja  Nelle Räim projekt kategoorias Disain

Mängi videot

Nagu iga eestlane tahtis kolme väikelapse ema Anne oma lapsi maast-madalast Eesti rahvuslikus kultuuriruumis harida, seega soetas kalli raha eest oma kahele tüdrukule villased Eesti rahvusmustrites seelikud. Rohkemaks raha ei jätkunud, kuna seelikudki olid kallid ja neist kasvavad lapsed ju kiirelt välja. 
Kurbusega pidi Anne tõdema, et selga lubasid lapsed neid villaseid seelikuid panna haruharva ja ka siis läbi suure nutu. Põhipõhjused vastumeelsuseks oli mugavus. „Kratsib,“ ütles vanem tütar ja jäi sellele kindlaks. „Ma ei saa jalgrattaga sõita,“ ütles noorem ja tiris seeliku ruttu seljast ära. Vaid siis kui külastati perega Kihnu rahvamuuseumi ja kõigil esinejatel rahvariided seljas olid, lubasid tüdrukud ka endale kratsivad seelikud selga tõmmata. Poisiga olid lood pisut kergemad – kuigi ka tema arvates villane vest särgi peal torgib, sai siiski määravaks tõsiasi, et suvepäeval villase vestiga õues rahmeldades hakkas meeletult palav. Siis kooriti end lausa pesuväele ja ilusatest riietes midagi selga ei jäetud.

Seega hakkas ema Anne otsima alternatiive. Ühel kuumal suvepäeval mindi külla Anne lapsepõlvesõbrannale Nellele, kellele muret ka kurdeti. Nelle oli õnneks ka kohe valmis mure lahendamisel abiks olema. Edasi kulges paar aastat arutelusi, testimist, joonistamist, reisimist ja palju visandeid, ekirju, kokkusaamisi ning ka lastega peetud sirgjoonelisi läbirääkimisi. Tulemus on näha videos ja piltidel. 100 % puuvillast ja väga lastesõbraliku digitrükiga valmisid imepehmed ning säravate värvidega vastupidavad (nii kasutusele kui pesule) lasteriided, mis on inspireeritud Eesti rahvariietest. Anne ja Nelle ühistööna sündis ka Eesti loomemaastikule uus lasteriiete bränd Dukiboo, mis ei tähenda muud kui tagurpidi „ööbikud“ ilma täpitähtedeta. Eesti lapsed on ju lauluööbiklapsed ;)

Nüüd aga vajame Teie tuge, kallid hooandjad, et võimaldada kvaliteetseid ja häid lasteriideid kasutajatele mõistliku hinnaga peame esimesed tellimused tegema suured, et kanga ja õmblemishinnad mõistlikud oleksid. Seega – palun andke meile hoogu.

Siiamaani Anne lapsed ei ole Dukiboo riiete osas tõrksust avaldanud. Anname edasistest arengutest kindlasti teada ning põnevusega ootame tagasisidet Teie lapse kogemuse kohta ;)

Raha kasutamise otstarve on seotud kanga soetamisega. Selleks, et pakkuda lõppkliendile head hinda peame tegema suure kangatellimuse, et kanga meetri hind oleks mõistlik. Kahjuks nii suure tellimuse tegemine on alustavale ärile väga koormav, seega palume Teie tuge, et kanga tellimust mõistlikus koguses teha, et ka Teie lapsed saaksid mugavaid rahvariideid endale võimaldada. Hetkel on planeeritud kolm erinevat suurust lasteriietele: 1-3-aastased, 4-6-aastased ja 7-9 aastased.

Planeeritav valmimisaeg projekti raames valmivatele lasteriietele on juuli teine pool, seega Lottemaa avamiseks on riided valmis ;)

Lisainfo meie kohta: 
meie FB leht
https://www.facebook.com/pages/Dukiboo/328246207300603?ref=hl
ja veebikodu aadress www.dukiboo.ee

  • 160 hooandjat
  • 4805€kogutud 3800€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 08.Jun.2014