Rahvusvaheline filmiprojekt "Sasipundar"Kasutaja  Lühifilm "Diana" projekt kategoorias Film & Foto

Filmi lühikirjeldus

Lühifilm "Sasipundar" räägib loo Dianast, neiust, kes on eksinud kiiresti mööduva ja ükskõikse elu keskmes. Olles frustreeritud vanemate järjepidevast survestamisest elada nende tõekspidamiste järgi proovib Diana leida kiiret rahuldust oma eraelus, aga saab aru, et see ei vii teda kuhugi.

Meie lähenemine

Filmi sisu on tihedalt seotud Lasnamäe piirkonna ja esteetikaga ning seda õhtutundidel valitsevate tumedate toonide ja ükskõiksusega. See inspireerib ka meie lühifilmi visuaalset stiili. Planeerime filmida suuremat osa filmist käest ning kasutada anamorphic objektiive, et rõhutada kadunud ja moonutatud tunnet, mis Dianat valdab.

Läheneme loo jutustamisele Euroopalikult - jälgime vaatajana Diana suhet teda ümbritseva maailmaga ning mida see temas esile tõstab: kuidas ta reageerib ja kuidas käitub teatud olukordades.

Kui peaksime filmi emotsionaalset, stilistilist ja visuaalset nägemust iseloomustama mõne omadussõnaga oleksid need: kadunud, hõljuv, sünge, ja vaba.

Isiklikud kommentaarid

Karoliina - Režissöör, stsenarist, produtsent:

Usun, et lugu sisaldab mitmeid momente, kus nii mõnigi noor saab Dianaga samastuda: olles teadmatuses ja vastuseta küsimusele "mida edasi teha?" või tundes survet lähedastelt, kes ootavad suurt edu. Maailm, mida filmis näitame on inspireeritud Tallinna mitmekesisusest ja Lasnamäe esteetikast. Selle ümber otsustasime luua ka ükskõiksust, teadmatust ning vabaduse soovi täis loo.
 


 

Alex - Operaator-lavastaja, stsenarist, produtsent:

Võtsime eesmärgiks rääkida filmiga ühe elus eksinud (väljamõeldud) noore inimese loo. Minu jaoks on üks filmi atraktiivsemaid külgi selle olustik. Erinevad paigad, kus filmi tegevustik aset võtab. Valisime võttepaiku eesmärgiga rõhutada ja toetada nendega eksinud tunnet, mis Dianat valdab. Ma ootan põnevusega võimalust seda maailmaekraanile tuua.
 


 

Eestvedajate ajalugu (mida oleme koos teinud, kuhu jõudnud) ja tiimist

Karoliina ja Alex alustasid 2018. aastal õpinguid filmikoolis Inglismaal ning on sellest ajast peale koos ellu viinud mitmeid projekte üle Euroopa. Suurem osa nendest on olnud reklaami- ja muusikavideod, aga "Sasipundar" on film, mille teostamise peale on nad mõelnud pikemat aega. Nende kõige uuem projekt on hetkel 'festivali tuuril' olev lühidokumentaalfilm Keri saarest nimega "Keri - A Place Where Time Stops". Möödunud suvel oli Alex esimest korda ka täispika mängufilmi kaamerameeskonnas.

"Sasipundar" filmitiimis on veel mitmeid võrratuid inimesi, kes tulevad erinevatest Inglismaa (Solent University, University of Winchester) ja Eesti ülikoolidest (BFM ja EKA). Seetõttu kasutame filmi võtteaega ka kui võimalust teineteiselt midagi õppida ja jagada kogemusi. Tiimi liikmetega saad varsti lähemalt tutvuda filmi Instagramis.

Kuidas aitab sinu toetus film ellu tuua?

Tehnika - Kaamera tehnika + valgustustehnika - 1500eurot
Transport - 1050 eurot
Toitlustus - 750 eurot
Lavastuskulud - 500 eurot
Näitlejate kulud - 400 eurot
Ootamatud kulud - 300 eurot

Iga väiksemgi toetus läheb järgnevate kulude katmiseks. Suurim osa eelarvest on ettenähtud tehnika rendiks. Pea samaväärsed on transport ning toitlustus, millele järgnevad lavastus ning näitlejate kulud. Filmi planeeritud kogueelarve on 4500 eurot. Hooandjast küsime me 2000 eurot. Ülejäänud summa plaanime saada toetuste ning omafinantseeringu kaudu.

Kus saab meie tegemistel ja filmi progressil silma peal hoida?

Igaüks saab hoida end filmi progressiga kursis jälgides filmi Instagrami kontot. Avaldame Instagrami lehel oma tiimikaaslased, kaadritaguseid pilte ning videosid, ülevaadet meie hooandja kampaaniast ning palju muud.

 • 23 hooandjat
 • 600€kogutud 1300€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 31.Mar.2020

Sarnased projektid

On Silver Heels - Eesti naiste jäähokikoondise taasloomise lugu

 • 45%kogutud
 • 4295€toetatud
 • 6 päeva veel

Lühifilm "Vanaema, saa tuttavaks"

 • 54%kogutud
 • 4315€toetatud
 • 9 päeva veel

Angel From Hell

 • 15%kogutud
 • 225€toetatud
 • 40 päeva veel

Lühifilm "Loojang"

 • 91%kogutud
 • 2275€toetatud
 • 4 päeva veel