Rahvusvaheline töövahetusprogrammKasutaja  Carmen Katariina Sikk projekt kategoorias Kodanikualgatus

Me oleme 5-liikmeline grupp entusiastlikke tüdrukuid, kes korraldavad 2-nädalase vahetusõpilaste töötamise programmi keskkooli õpilastele. Programmi eesmärk on võimaldada noortele uusi kogemusi, reisimist ning avastamist. Esimesel aastal pakume kümnele keskkooli õpilasele välismaalt võimaluse töötada 2017. aasta suvel Ranna Rantšos ja avastada Eestit.
 


 

Tänapäeva maailmas on raha see, mis juhib meie võimalusi. Kui meil on raha, saame näha maailma, reisida, saada kogemusi. Maailma nägemine ning reisimine on need, mis aitavad noortel end ette valmistada eelseisvaks eluks. Kas see peaks siis tähendama, et need, kes on jõukamad saavad rohkem võimalusi elus? Aga kas see pole mitte ebaaus? Tavaliselt on vahetusõpilaste programmid väga kallid ning seepärast polegi paljudel võimalik vahetusaasta rõõmudest osa saada. See laialdane probleem tõi meid projetki ideeni. Me soovime, et noored saaksid avardada silmaringi ning reisida ilma, et neil tekiks probleeme puuduvate resursside tõttu.

Teiseks, pole paljud noored tänapäeval harjunud tööd tegema. Olgu selle põhjuseks, kas siis see, et vanemate poolt tehakse kõik ette ära või ei pakuta noortele piisavalt võimalusi enda tõestamiseks. Mis selle põhjus ka poleks, me soovime seda muuta!

Meie programm on erinev teistest projektidest, sest me soovime oma programmi muuta kõigile sobivaks. Me teeme oma programmi nii taskukohaseks kui võimalik ning proovime pakkuda selle eest nii palju kui on võimalik. Osalistel on võimalik proovida teise riigi noorte suviseid töid, reisida ja tutvuda kultuuriga – seda kõike võimalikult väikese summa eest (lisaks töökogemusele saavad nad teenitud raha eest oma kulude eest tasuda). Töö saab olema tõeline lõbu, sest see on midagi hoopis teistsugust ja samas on neil abiks ka kohalikud  noored, kellega nad saavad sõprussuhteid luua. Vabal ajal tahame anda noortele palju võimalusi ringi sõita, et avastada huvitavaid kohti  Eestis.

Me sooviksime koguda raha, et võimalikult palju huvitavaid kohti noortele Eestis näidata ning ringi sõita, mis tekitaks teistel rahvustel huvi Eesti kultuuri, elu ning olu vastu. Nii saame aidata ka Eesti kultuuri levikule kaasa ning aitame Eesti majandust.

Me oleksime südamest tänulikud, kui Te meie projektile hoogu juurde annaksite ja meie projekti usuksite!

Teie,
SunDay