Rakvere Linnanoorte Näitetrupi juubelilavastus „Jalutuskäik Sorini mõisapargis“ /A. Tšehhovi "Kajaka" põhjal Kasutaja  tiina rumm projekt kategoorias Teater

Mängi videot

Tere, mina olen Rakvere Linnanoorte Näitetrupi juhendaja Tiina Rumm. Pärast Viljandi Kultuurikooli lõpetamist soovisin ma väga minna tööle Tallinnasse. Olin kohagi välja valinud, tollasesse Kreuksi nimelisse kultuuripaleesse, aga juhtus nii, et mind suunati Rakveresse. Ma SATTUSIN siia. Rakvere Kultuurimajja. Üsna ruttu sai mulle selgeks, et see on elu, mida ma tahan elada ja töö, mis mind läbinisti köidab. Otsus oli tehtud, ma pean looma oma kooliteatri. Ja nii see siis 1988 aasta sügisel teoks saigi.

Esimeste noorte seas, kes meie „rakukesega“ liitus oli KRISTI KOOL ja samal aastal tuli truppi MARIN MÄGI. Samal ajal, kui Marin linnanoorte töös osales sai teoks minu loomingulise elu teine SATTUMINE. Mulle sattus kätte Fjodor Dostojevski sentimentaalne romaan „Valged ööd“. Pärast Valgete Õöde lavastamist pean endaga iga hooaja alguses meeletut võitlust, et mitte taas vene autori teksti mängukavva võtta. Vahel see isegi õnnestub, aga tihtipeale mitte.

Anton Tšehhovi „Kajakas“ on üks nendest näidenditest, mille olen igal suvel läbi lugenud, küsides endalt:

noh, kas nüüd?

Mõte on siiski pooleli jäänud.

Kuni tänaseni.

NÜÜD on õige aeg.

Augusti alguses, Rakvere Rahvaaias, Rakvere Linnanoorte Näitetrupi 25-ndal juubelihooajal ja Rakvere Linnanoorte Näitetrupi vilistlastega.

Kallid teatrisõbrad! Andke palun Kajaka tiibadele hoogu, et meil oleks võimalus Rakvere Rahvaaeda luua Sorini mõisa park, kus teil kõigil on võimalik veeta üks sume augustiõhtu jalutades Anton Tšehhovi näidendikangelaste tegemiste keskel.

Sarnased projektid

LAVASTUS "TÄHED HOMMIKUTAEVAS"

  • 28%kogutud
  • 695€toetatud
  • 12 päeva veel

Mehaaniline etendus "Kuthi"

  • 72%kogutud
  • 3407€toetatud
  • 11 päeva veel