RingKarbi äpp, mis võimaldab ringnõusid kasutada tasutaKasutaja  Ökopere OÜ (RingKarp) projekt kategoorias Keskkond

 

RingKarp loob üle-eestilist ringnõude süsteemi, mille kasutaja saab kaasaostetud einet nautida mugavalt prügi tekitamata. Tänaseks on meiega liitunud pea 80 keskkonnasõbralikku toidukohta 11 Eesti maakonnas ning ringlemas on enam kui 3000 ringnõud.
 


RingKarbi idee sündis isiklikust probleemist. Me ei saanud toitu koju tellida, sest see oleks tähendanud mõttetut prügi. Teate ju küll, kuidas pärast Wolti/Bolti on prügikast hetkega täitunud.

Lahenduseks ei olnud ka biolagunevad nõud, sest need ei lagune koduses kompostihunnikus! Eesti jäätmejaamadel ei ole samuti võimekust biolagunevaid pakendeid kompostida. Tihti tuli soov midagi koju kaasa osta spontaanselt, aga tavaliselt sellistel puhkudel ei olnud meil oma karpe kaasas. Niisiis hakkasime välja nuputama, kuidas karbid ringlema saada nii, et keskkonna jalajälg ei oleks ainult natuke väiksem kui ühekordsel pakendil, vaid ikka nii palju väiksem, et ka kõige suuremad keskkonnafännid, nagu me seda oleme, saaks rahuliku südamega RingKarbi süsteemi kasutada.

RingKarbi süsteem on kliendi jaoks väga lihtne. Esimesel ostul tuleb jätta pandiks 10€ karbi eest, 5€ topsi eest. Tagastades nõud mistahes meiega liitunud toidukohta saab kogu pandi tagasi või vastu puhta karbi koos uue toiduga, seega teenus ise on kliendile tasuta. 10- ja 5-eurone pant tagab, et karbid tuleksid päriselt tagasi ringlema, mitte ei jääks inimeste kodudesse seisma või mis veel hullem - lõpetaksid prügikastis.

Ringnõud on ka igati sellist panditasu väärt – meie süsteemis ei ringle pakendid, vaid kvaliteetsed toidukarbid, mis on loodud pikaaegseks kasutamiseks. Seadsime nõudele maksimaalsed nõudmised ja oleme valikuga väga rahul. Meie nõud on toodetud Šveitsis, on korduskasutatavad vähemalt 200 korda, on lekkekindlad ja ei sisalda ohtlikke aineid. Neid saab kasutada mikrolaineahjus, isegi tavalises ahjus kuni 120 kraadini, neid võib pesta nõudepesumasinas, neid saab virnastada kaanega ja kaaneta ning nad võtavad vähe ruumi.
 


 

Kuigi meie teenus on kliendile tasuta, siis võib esialgne pandi suurus ära ehmatada. Soovime Eestisse tuua äpi, mis võimaldab ringnõusid kasutada pandiraha maksmata. Kliendil on aega nõud tagasi tuua 7 päeva jooksul. Pant läheb kliendi krediitkaardilt maha alles siis, kui ta ettenähtud aja jooksul nõusid ei tagasta. Pant tagastatakse, kui nõud lõpuks mistahes toidukohta tagasi tuuakse. Näeme, et äpp julgustaks inimesi ka suuremate tellimuste puhul ringnõusid valima ja samas säiliks motivatsioon nõud kiiresti tagasi ringlema tuua.

Meie finantseesmärgid:

  • 6000€ - äpiga on võimalik toidukohast toit või jook kaasa võtta ringnõudes ilma panditasu maksmata.
  • 10 000€ - Kaardirakenduse väljatöötamine - äpis on võimalik mugavalt leida endale lähim toidukoht.
  • 15 000€ - Boonusprogrammi väljatöötamine - kogud iga ringkarbis või ringtopsis ostuga preemiapunkte, mis võimaldab punktide eest saada toidukohast tasuta söök või jook.
  • 18 000€ - Koostöö kullerfirmadega: äpiga on võimalik toit või jook RingKarbi nõudes ilma panditasu maksmata läbi kullerfirma koju või kontorisse tellida. Saame hakata kaardistama võimalusi ringnõude tagastamiseks läbi kulleri.

Toeta meid ja anna sellega oma panus Eesti prügivabaks muutmisesse!

Toetajatele kingime tänutäheks RingKarbi nõud, mis aitavad jäätmeteket ennetada. Toidukohast ringnõud pantides kasutad RingKarbi teenust, st võid saada ka juba ringluses olnud karbi. RingKarbi kaudu on võimalik nõusid osta ka otse ja sel juhul on hinnad veidi kõrgemad, kui panditasu, sest see sisaldab ka ümbertöötlemistasu ja võid kindel olla, et saad kindlasti kasutamata nõu. Ka Hooanjda kingitustena paneme loomulikult välja kasutamata ringnõud.

Keskkonnateemalised meisterduskomplektid ja õpitoad tulevad meie hea koostööpartneri Örrekese Meistrikoja poolt.

Kingitused saab kätte Tallinnas meie kontorist (Rahu 5) või Ilma poest (Soo 42). Kellel ei ole võimalik ise kingitustele järele tulla, siis toimetame need toetajani vastavalt kokkuleppele ja kõige keskkonnasäästlikumal viisil ise.

  • 242 hooandjat
  • 6985€kogutud 6000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 29.Jun.2022

Sarnased projektid

Võhma lemmikutepargi loomadele uus unistuste kodu

  • 47%kogutud
  • 1661€toetatud
  • 9 päeva veel