Romaan "Põrgupõhjakiht"Kasutaja  Jaanus Ermann projekt kategoorias Trükis

Olen autor Jaanus Ermann.

Nooruses elasin Tallinnas ja põletasin elu, mis viis juhtumiseni, mille tagajärjel sain raske kolba- ja ajutrauma, sellest ka romaani teema. Selle kõige tulemusel sain raske puude ning asusin elama Märjamaa valda.

Kunagi õppisin kunstikoolis, mis jäi lõpetamata. Aga vaatamata sellele alustasin suurte siidimaalide tegemisega, mis on ainulaadsed nii tehnikalt, teostuselt kui ka teemadelt. Minu koduleht asub SIIN.

Lisaks maalimisele olen kirjutanud ja avaldanud neli haikukogu:

"Mõõgana hele" 2008
"Nõtkuva põlvi" 2012
"Kummulikäänatud org" 2016
"Tolmu lõpp"

Eelmisel suvel tekkis idee kirjutada raamat oma alkohägus noorusest.

Tegevus leiab aset 1982-1999. Jooma hakkasin hotell "Virus" kelnerina töötades. Siis olin kuni otsustava traumani vaheldumisi kelner, baarmen ja autojuht.

Viimane amet ei seganud mind ikka tulivett pruukimast. Romaan tuli värvikas ning aktuaalne. Minu arvates on seal oluline sõnum tänapäeva noortele. Romaanist saab "teada", milleni võib "lõbus" elu viia. Usun, et raamatus kajastatu on ehe näide sellest, kuidas ei tohiks elada.

Raamatu toimetamiseks andis nõusoleku Eesti kirjanik ja luuletaja Piret Bristol. Toimetamine maksab 2000 eurot.

Raamatu kujunduse/küljenduse tellisin Matthias Sildnikult ja see maksab 1200 eurot.

Soodsaima trükikoja leidsin Poolast (Bookfactory) ja trükkimine maksab 1125 eurot.

Kui hooandja projekt õnnestub, siis läheb raamat kohe töösse. Kõigepealt toimetamine, siis kujundus/küljendamine ja seejärel trükkimine.

Kõik toetajad saavad ära märgitud minu kodulehel ja samuti raamatus toetajate all. Saatmiskulusid toetaja maksma ei pea.