Saaremaa Ühisgümnaasiumi 100. lennu kabaree-etendusKasutaja  Indrek Peil projekt kategoorias Haridus

Saaremaa Ühisgümnaasium on paljude pikkade traditsioonidega kool. Ühe vahvaima traditsioonina panevad igal aastal üheteistkümnendate klasside õpilased kokku suure kabareeprogrammi, mille esietendusega astutakse üles õpetajate jõulupeol. Meie kabareetraditsioon on tuntud üle kogu riigi ning olnud eeskujuks teistelegi.
 
Sel aastal on kabaree teatepulk meie, SÜG-i 100. lennu käes. Seitsmekümne nelja 11. klassi õpilase käes, kellele moraalseks toeks kolm klassijuhatajat. Detsembri 22. päevaks valmiv etendus saab kandma järjekorranumbrit 27. Proovid käivad juba kolmandat kuud ning keegi pole kõrvale jäänud. Meil on oma tantsijad, lauljad ja pillimehed. Samuti dekoraatorid, kostümeerijad, heli- ja valgustehnikud ning reklaamigrupp. Kõik teeme ise — ka kavad mõtlesime välja ning lavastame ja õpetame need üksteisele selgeks ise. Õpetajatelt palume abi vaid äärmise vajaduse korral.
 
Kabaree on suur projekt, mis ei tähenda pelgalt etenduse loomist vaid on hetkel terve meie elu. Nii palju suhtlemist, koostööd, üksteise tundmaõppimist, sõpradekssaamist! Kui varem olime kolm eraldi paralleelklassi, siis nüüd on meist saamas üks terviklik lend ja see on tore. 
 

SÜG-i 97. lennu kabaree finaal
       
Paraku ei piisa meeldejääva etenduse sünniks vaid suurest entusiasmist ja teotahtest. Kostüümide hankimine, dekoratsioonide valmistamine, meikimisvahendite soetamine, harjutusruumide üür jms on päris kulukas. Seepärast palumegi headel inimestel meid Hooandja vahendusel toetada. Tänutäheks saame pakkuda Saaremaaga seotud meeneid ning pileteid oma kabaree-etendustele. Anname lahketele toetajatele teada meie etenduste ajad ning reserveerime neile parima vaatega istekohad. Etendused külalistele toimuvad Saaremaa Ühisgümnaasiumi aulas jaanuarist aprillini ning neid on päris mitu. Usume, et kõik meie sõbrad leiavad endale sobiva aja.
 
Neil, kes soovivad Saaremaa Ühisgümnaasiumi kabareetraditsioonist rohkem teada saada, soovitame Eesti Televisiooni arhiivist vaadata dokumentaalfilmi SÜG-i 96. lennu kabaree valmimisloost: http://etv.err.ee/v/97420250-87cd-4c9c-8020-7fc9a12ddd03