Saaremaa Ühisgümnaasiumi 103. lennu kabaree-etendusKasutaja  Käthriin Steinberg projekt kategoorias Noored talendid

Saaremaa Ühisgümnaasium saab uhke olla oma tugevate, kuulsate ja kauakestvate traditsioonide üle. Nii on iga õpilase kui ka kogu koolipere auks ja uhkuseks meie kooli 11. klasside poolt tehtav kabaree-etendus, mida võiks vaatama tulla iga saarlane, kuid miks mitte ka mandrirahvas…

Kabaree traditsioon on elutsenud meie õpilaste, õpetajate, vilistlaste ja tulihingelise publiku südames juba tervelt 30 meeldejäävat aastat. Aastad täis naeru, nuttu, üheshingamist, pilke enda sisse, purustamatut sõprust ja unustamatuid hetki – kõigile neile, kes kunagi selle imelise algatusega seotud on olnud. Õppeaasta jooksul antakse kokku umbes 15 etendust, millest 3 üleriigilistel üritustel: solistide konkurss Solistica, teatrifestival (professionaalsetest näitlejatest ja muusikutest žüriiliikmed on andnud etendusele väga kõrge hinnangu) ja rahvatantsu võistutantsimine. Seega saavad ühisest tegemis- ja esinemisrõõmust osa tuhanded inimesed.

Juba esimestest koosveedetud hetkedest kipitab paljude mõtetes üks suur ühine unistus – kabaree. Meie oleme Saaremaa Ühisgümnaasiumi 103. lend, 69 noort talenti, kellel on tahe näidata oma oskusi meile juba armsaks saanud kooli laval. Meie lend on kõige lõbusam, kokkuhoidvam ja lennukamate ideedega lend, kes sellesse koolimajja sattunud on. Oleme juba õige mitu kuud tegelenud koolitööde kõrvalt kavade loomise, publikut kaasakiskuva muusika valimise ning unustamatute kostüümide välja mõtlemisega. Etendus, mis oleks intrigeeriv, kaasakiskuv, innovaatiline ning looks kabaree traditsioonile nii publiku kui ka tulevaste lendude silmis täiesti uue mõõtme. Soovime kõik ühiselt 20.detsembriks meie kooli õpetajatele tuua lavalaudadele midagi täiesti ainulaadset, midagi, mida kabareepublik mäletab kui aegade vägevaimat kabareed. Ning juba jaanuaris saame tuua etenduse laiema publiku ette.
 


SÜG-i 101. lennu kabarees osalejate ühispilt. Foto: Valmar Voolaid
 

Tormiline mõttelend, geniaalsed ideed ja unustamatu elamus vajavad siiski üht pidepunkti, mis neid üheks liidab. Elame hetkes, kus kostüümide ja tehnika hankimine, dekoratsioonide valmistamine ning reklaamitöö ei saa reaalsuseks ilma lahkete inimeste abita. Soovime tuua lavalaudadele etenduse, mis hiilgaks saali kujunduse, kordumatute dekoratsioonide ja rabavate kostüümidega, mis oleksid teemale vastavad ning vastupidavad. Kabaree on vägagi kulukas projekt, millele finantseeringu leidmine algab juba kuid enne esietendust. Seepärast palumegi kõigi heade inimeste toetust läbi Hooandja keskkonna. 103. lend peab igat sooja südamega toetajat ka ise soojalt meeles, kinkides tänutäheks reserveeritud piletid suurepärastele kohtadele ning lisaks veel üht-teist meie teistelt armasatelt sponsoritelt. Muidugi ei ole vähemtähtis meie pakutav elamus, mida on kõik huvilised oodatud saama jaanuarist aprillini, seega iga huviline leiab omale sobiva aja. Toetajatega hakkame ise ühendust võtma, kui tänu Teile, meie armsad Hooandjad, kõik see läbi projekti edukuse reaalsuseks saab.

Ootame sind meie etendust vaatama!