Seksuaalhariduslik noortelavastus “Kuidas öelda jah?”Kasutaja  Tiina Sööt projekt kategoorias Teater

Kas hoolid seksuaalharidusest? Aita ”Kuidas öelda jah?” lavale!
 

“Kuidas öelda jah?” on seksuaalhariduslik lavastus 15–20-aastastele noortele, milles uurime, kuidas noored seksi väärtustavad ja kuidas seksuaalsuse teemaga suhestuvad. Lavastuse läbiv joon on humoorikas ja mänguline lähenemine seksuaalsust puudutavatele küsimustele ning nende käsitlemine avatult ja häbita.

Lavastuses räägime sellest, mis koolitundi sageli ei jõua ning sellest, mida oleksime soovinud kooliajal ise kuulda. Kui üldhariduskoolides antav seksuaalharidus räägib põhiliselt ohtudest ja tervishoiust – mis kahtlemata on väga olulised – siis selle lavastusega tuuakse sinna kõrvale ka positiivseid kogemusi. Lisaks oskusele öelda ei, peab õppima ka oskust öelda jah ehk ise küsida seda, mis meeldib. EI ja JAH käivad käsikäes ja hõlmavad enda soovide ja oma keha tundmist.

45 minutit kestev etendus on korraga meelelahutuslik ja pedagoogiline, selle käigus antakse edasi positiivset hoiakut seksuaalsuse ja keha kohta, räägitakse vastastikusest nõusolekust ja sellest, kui erinevad noored võivad olla. Lavastus on dokumentaalne: see on kokku pandud noorte intervjuude põhjal, samuti on laval noored – näitlejad Susan Kolde, Vivian Melder ja Kristjan Tenso.

Lavastuse tiim kuuluvad: lavastaja Tiina Sööt, dramaturg Aet Kuusik, intervjueerija Roland Laos, helikujundaja Eerik Kändler, lava- ja valguskujundaja Maria Aua, projektijuht Nele Laos.
 


 


Sinu hoog on vajalik!
 

Esietendus on 24.01.19., järgmised etendused toimuvad 7.02. ja 8.02.19 Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuses. Jaanuari lõpust mai alguseni läheb lavastus Tallinna ja Harjumaa koolidesse tuurile.

Sinu hoog aitab katta veel puuduolevad lavakujunduse, kostüümide, tehnika ja dokumentatsiooni kulud. Hooandjad saavad kingid kätte vahetult või posti ja meili teel.

Toetava õla on alla pannud ka Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna 32. Keskkool, MTÜ Vaba Vorm, Vaba Lava Teatrikeskus ja Eesti Seksuaaltervise Liit.