Siberi lapsepõlv. Näitused 16 raudteejaamas üle Eesti.Kasutaja  piibeleht projekt kategoorias Sündmus

NB! English subtitles available!
Русские субтитры!


Siberil on Eestis eriline tähendus. Ühelt poolt seostub “Külm maa” Nõukogude Liidu repressioonidega, teisalt on Siber muutunud eksootiliseks sihtkohaks, kuhu reisida.

25. märtsil möödub märtsiküüditamisest 70 aastat. Viimane põlvkond, kes on neid saatuslikke sündmusi kogenud, on “Siberi lapsed”. Need on inimesed, kes küüditati Siberisse lapsena või kes sündisid Siberis. 
 


 

Oleme käinud kahel järjestikusel aastal Siberis välitöödel ning kutsunud endaga kaasa ka lapsena küüditatuid. Jäädvustasime nende lapsepõlvemaastikke, lapsepõlvest tuttavaid lõhnu ja maitseid ning Siberisse jäänud sõpru. See unikaalne kogemus inspireeris meid looma näituste seeriat koondpealkirjaga „Siberi lapsepõlv“, mis hõlmab kõiki 16 raudteejaama, kust saatuslikud teekonnad alguse said. 
 

 
 

Milliseid esemeid tõid küüditatud endaga Siberist kaasa? Milline nägi välja Siberi toidulaud? Kuidas on lapsepõlv Siberis mõjutanud nende edasist elu? Näituste põhiaineseks on mälu, selle kandjad ja teisenemine. Mõtestame küüditatute staatust ühiskonnas, isiklike mälestuste suhet kollektiivse mäluga ja meeleliste kogemuste tähtsust selles. 
 

 
 

Vajame teie toetust näituseprojekti läbiviimiseks!

Näituseprojekt on avatud 25. märtsist 14. juunini. Näitusega kaasneb publikuprogramm: töötoad, sotsiaalsed sekkumised, performance’id ja filmilinastused.

Vaata meie tegemisi lähemalt:
FB https://www.facebook.com/sled.artist.group/ 
 

 
 

Näituse toimkond: Ave Taavet, Marika Alver, Triin Kerge, Katarina Meister, Tanel Rander.
Näitusel osalevad veel: Kalle Keskrand, Eva Sepping, Anne Kaljas, Liis Juuse.
Heliteos: Eeter
Graafiline disain: Stuudio Stuudio
Koostööpartnerid: Murtud Rukkilille Ühing, Eesti Memento Liit, MTÜ Kehra Raudteejaam, Side- ja Raudteemuuseum, Betti Alveri muuseum, Tapa muuseum, kohvik Kegel, Transcom Grupp OÜ
AS Eesti Liinirongid, AS Eesti Raudtee, AS Go Grupp.
Näituseprojekti toetavad: Eesti Rahvuskultuuri Fond, Tallinna Kultuuriamet, Eesti Kunstnike Liit.
Meie soojad tänud: Tiiu Trisberg, Asta Tikerpäe, Karin Nelke, Marje Martinson, Elvi Tammemets, Külli Hiiesaar, Heino Soidla, Pärja Soidla, Tiit Asu, Maimu Meesak, Elle Sadam, Malle Sibul, Rein Viljak, Salme Mihkelmets, Maria Mihkelmets, Aleksander Määr, Nadežda  Tutatshikova, Vera Oinets, Misha Zubarev, Leida Ollino, Leili Ollino, Eha Linnas, Laine Oruste, Heino Tõns, Henn Pärn, Lauri Leesi, Paul Laasik, Anne Hiiesaar, Ljudmila Jurkova, Krasnojarski Eesti Rahva Kultuuriautonoomia "EESTI”, Krasnojarski Memoriaal

Videoklipp
Montaaž: Ave Taavet
Kaasa aitasid: Katarina Meister, Triin Kerge, Marika Alver, Eva Sepping.
Aitäh: Carolyn Niitla, Eeter, Maria Aua, Johanna Rannula, Bella Krohhitševa, Jaan Alver, John W. Fail, Peter Biella.
Videoklipis: Eha Linnas, Laine Oruste, Külli Hiiesaar, Henn Pärn, Lauri Leesi, Paul Laasik, Marika Alver. 

Kontakt: Marika Alver, tel. 55529199, marika.alver@gmail.com

  • 155 hooandjat
  • 5270€kogutud 5000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 05.Mar.2019