Eesti noored insenerid päikeseautode meistrivõistlustele!Kasutaja  SolarCar Estonia MTÜ projekt kategoorias Haridus

Aasta oli 2020, kui kahel Tartu Ülikooli tudengil tekkis mõte teha võimatu võimalikuks - ehitada valmis Baltikumi esimene päikeseauto ning võistelda sellega Austraalias toimuvatel päikeseautode maailmameistrivõistlustel.

Tõsi, Austraaliasse me toona ei jõudnud, sest võistlused jäeti koroonapuhangu tõttu ära. Kuid ajal, mil kogu ühiskond maadles üleilmse kriisiga, leidus Eestis hulk noortesse uskujaid, kes lükkasid sellele pöörasele ideele hoo sisse! Just tänu Hooandja kampaaniale sai Solaride'i projekt 2020. aastal tuule tiibadesse! Aitäh selle vankumatu usu ja usalduse eest!
 

Solaride meeskond 2021. aastal Maroko päikeseautode rallil
 

Kõigi takistuste kiuste valmis just Eestis Baltikumi esimene päikeseauto, millega võistlesime hoopiski Marokos toimunud päikeseautode rallil. Tõtt-öelda olime ainuke meeskond maailmas, kes omas klassis Marokosse võistlustele jõudis ja see juba on midagi!
 

Miks on meie tegevus oluline?

Vähe sellest, et sajad projektis osalenud noored on saanud hindamatud kogemused ja oskused, teeme kõik endast oleneva, et inspireerida oma tegevusega noori laiemalt. Seega oleme viimaste aastate jooksul korraldanud inseneeria populariseerimiseks hulga üritusi ja kampaaniaid ning usume, et ka osalemine päikeseautode maailmameistrivõistlustel on tugev kommunikatsioonitööriist inseneri elukutse populariseerimisel. Seda eriti ajal, mil Eestis valitseb röögatu inseneride puudus.
 

2022. aasta oktoobris korraldasime tudengitele riistvara häkatoni Build-a-Thon Energy, kus häkkis energiakriisi üle 70 noore inseneri
 

Järgmine suur samm

Kuid 2023 on viimaks see aasta, mil oleme valmis keevitusmasina ja tööriistad pakkima ning Austraalias maailma tippülikoolide konkurentsis tõestama, et Eesti on inseneeriariik! Meie seljataga ei ole suuri autotööstusi. Me ei suuda tudengite valimi ja rahastuse poolest konkureerida Saksamaa, Jaapani või USA-ga. Aga me tuleme riigist, kus hoitakse kokku, leitakse lahendusi ja viiakse alustatu lõpule. Nüüd ongi käes aeg, kus oma tarmukust näidata!
 

Võistlused Austraalias panevad proovile nii meeskonna tehnilised kui sotsiaalsed oskused
 

Bridgestone World Solar Challenge on üks maailma keerulisimaid tehnikaspordi võistlusi, mis sai alguse juba aastal 1987. See on võistlus, mis on ellu kutsutud selleks, et nihutada nii rohetehnoloogia kui noorte inseneeriatalentide võimete piire.
 

Sel kevadel valmib Solaride'i tudengitiimi koostöös järgmise generatsiooni päikeseauto, millega loodetakse Austraalias poodiumile sõita
 

SÕIDAME!

Meeskond on valmis. Strateegia on paigas ja kohe-kohe on valmimas ka uus, oluliselt konkurentsivõimelisem päikeseauto. Meie selja taga on hulk pühendunud era- ja avaliku sektori toetajaid ning meie roll Eesti haridussüsteemis on tugevam kui eales varem. Nüüd on jäänud veel viimane pingutus - leida rahastus 25-liikmelise Eesti esinduskoondise Austraaliasse võistlustele saatmiseks, et kolme aastaga tehtud töö tulemused maailma absoluutses tipus proovile panna. Palun anna meile hoogu ja aita kirjutada Eesti inseneeriaajalugu!
 

Südamest tänulik Solaride’i tiim!

www.solaride.ee
 


 
Rahalised eesmärgid

10 000€
Üks viiendik meeskonnast võib hakata kohvreid pakkima, sest nende võistluskulud Austraalias on teie abiga kaetud. Aga viiekesi maailmameistriks ei tule! Paneme edasi!

20 000€
Kaks viiendikku meeskonnast võib rahulikult hingata, sest nende minek Austraaliasse on kindlustatud. Siiski vajame veel lisajõudu, et maailma tippudega konkureerida!

30 000€
Üle poole meeskonnast on nüüd võistlusreisiks valmis, ent veidi on veel minna, et kõik olulised rollid oleks täidetud.

40 000€
Nüüd on jäänud veel vaid lõpuspurt, sest minimaalne meeskonna koosseis on garanteeritud!

50 000€
Baltikumi esimene päikeseautokoondis on valmis Austraalias võistlustulle astuma ning tõestama, et Eesti on kõva inseneeriariik!

  • 435 hooandjat
  • 52870€kogutud 50000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 17.Apr.2023

Sarnased projektid

Eesti robootika tulevik on helge!

  • 58%kogutud
  • 1050€toetatud
  • 11 päeva veel

Toeta Montessori rühma õppevahendite soetamist

  • 20%kogutud
  • 1201€toetatud
  • 27 päeva veel